Stroje prvoradé

Nachádza sa v ňom 14 športových a superšportových áut, miesto je tu až pre 25 kúskov. A tie sa majú ako v bavlnke. Klimatizácia zabezpečuje optimálnu teplotu 22 - 24 °C, nechýba odvlhčovač priestorov, prachový a bakteriálny (!) filter. Relatívnu vlhkosť vzduchu udržujú na 50 %. Načo toto divadlo? Dlhodobé zachovanie investičných pokladov v bezpečí a dokonalých podmienkach pre čo najlepší stav karosérie, laku plastových a gumených častí. A ani obyvatelia neostali pozadu. Je tu spálňa, kuchyňa, tri kúpeľne a pódium, z ktorého môžete pozorovať ikonickú garáž.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„Sterilné“ prostredie

Múzeum dal postaviť Steve Goldman. „Našim konceptom bolo vytvoriť účelovo postavené zariadenie pre autá," hovorí pretekár a držiteľ dvoch titulov majstrovstiev Pirelli Porsche Race Series. "Som inžinier a bol som CEO high-tech spoločnosti. Technologické vedomosti sú mojou výhodou. Obrátil som sa na kurátorov múzeí a spýtal sa ich: Ako zachovávate obrazy už tisíc rokov? Čo som sa naučil bolo, že je to všetko o kontrole teploty a vlhkosti, ktorá je najdôležitejším prvkom. Aj preto je táto garáž v podstate na rovnakej úrovni ako nemocničná operačná sála."

V cene 10 mil. dolárov samozrejme nie sú započítané výstavné Ferrari, Porsche, McLaren a Pagani. Goldman však tvrdí, že ak by mal kupujúci záujem aj o nejaké kúsky z garáže, zváži predaj. Samozrejme, cenu „objektu“ adekvátne navýši o hodnotu áut v TOP stave. Ako sa vám rezidencia páči? 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj a foto: RobbReport