i30 Fastback „tuning“

Hyundai donedávna nebol značkou, ktorú by vo veľkom vyhľadávali tuningové spoločnosti pre svoje projekty. Prišlo však úžasné „Nko“ a nedávno i30 Fastback. A ten je pre decentný tuning ako stvorený. Čo mu naordinovali? 

Športové pružiny znížili I30 o 25 mm k zemi. Jazdí na 18-palcových OZ Racing diskoch s pneumatikami 225/40 R18, ktoré spolu znižujú neodpruženú hmotnosť o 2,5 kg. Na každé jedno koleso! 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

30 koní navyše a lepšie zrýchlenie

Prepĺňané benzínové srdce 1,4 T-GDi prikúpilo 30 koní navyše. Pravdepodobne len klasickým "čiptuningom". Teraz dáva 170 koní a 290 Nm. Pozrite si, ako Hyundai i30 Fastback zrýchľuje so sériovým 1,4 T-GDi a automatickou prevodovkou DCT. Pridajte k tomu 30 koní. Môže byť, že? 

Boes hovorí, že zrýchlenie na stovku má trvať pod 9 sekúnd a maximálka presahuje 208 km/h. Design auta nemenili. A to je len dobre. O športovejší vzhľad sa postarali kratšie pružiny a ľahké disky OZ.

Možno by som uvítal inú farbu, ako „obyčajnú“ bielu. Poznáte však iné auto nižšej strednej triedy, ktoré by vyzeralo tak elegantne a zároveň športovo ako i30 Fastback? Ak áno, dajte tipy do komentárov. :)

Zdroj: Boes Motorsport