Kúpili by ste si v súčasnosti novodobú Lanciu, ak by ponúkala adekvátne konkurenčný model?

Súčasná situácia je tak žalostná. Ak si chcete kúpiť novú Lanciu, musíte ísť do rodného Talianska. Ani u nás, ani v susedných krajinách a dokonca ani na veľkom trhu ako je Nemecko si žiadnu Lanciu nekúpite. Na domácom trhu však máte na výber len 1 model, malý Ypsilon. Ako však môže značka prežiť, ak má v ponuke jediný model, len na jednom trhu a nové typy ani len nie sú v plánovaní?

Iste, môže prísť rovnaké obdobie ako v minulosti a pod značkou Lancia môžu začať predávať rôzne iné automobily koncernu FCA, len s logom Lancia. Má to však zmysel? Kupovali by si ich zákazníci iba z dôvodu originality?

Jediný automobil Lancie v ponuke, Ypsilon, a aj to len na domácom trhu.

Jedno je však isté. Jediný model v ponuke, Ypsilon, sa pomaly, ale isto blíži k záveru svojej kariéry. Na trhu je už od roku 2011, teda dlhých 7 rokov a záujem zákazníkov o starý automobil pomaly upadá aj na domácom trhu. A čo má v pláne FCA ďalej? Možných scenárov je viac, bohužiaľ, najjednoduchší a aj najlacnejší je ukončiť výrobu a tým automobilku doslovne položiť. Počas tohto alebo budúceho roka tak môžeme očakávať presné informácie o budúcnosti tejto legendárnej automobilky. Dúfam, že nebudeme musieť informovať o jej zániku.

Zdroj foto: Lancia

Lancia Thema alebo Chrysler 300C?