Pri pohľade na kameru máte pocit, že ide o obyčajné zrkadlo. Ešte aj tlačidlá na ovládanie sú nenápadne umiestnené na spodnej strane.

Táto kamera/zrkadlo je v podstate nadstavba na váš obyčajný interiérový „späťák“. Pripevníte ju jednoducho pomocou popruhov so suchým zipsom. O svoje zrkadlo sa báť nemusíte, pretože kamera má zo zadnej strany mäkké gumové nárazníky, ktoré budú v kontakte s pôvodným sklom. Šanca, že sa tak originálne zrkadlo poškriabe je minimálna.

Čo však v prípade, ak vaše zrkadlo má funkciu proti nočnému oslňovaniu? Výrobca sa snažil vyriešiť aj tento problém a čiastočne sa mu to podarilo. V návode sa píše, že zrkadlo bolo vyrobené viacvrstvovým vákuovým nanášaním a žiadne oslňovanie nehrozí. Nie je to však 100 % ochrana proti nevyžiadanému svetlu v očiach, no v rámci možností to funguje dobre. Zrkadlo je navyše väčšie ako väčšina bežných „späťákov“ a teda v ňom uvidíte viac. Ak však máte jednoduchšie spätné zrkadlo, kde oslňovanie riešite odklopením, tak sa nemáte čoho obávať.

Ak máte interiér vozidla tmavej farby, resp. ak je spätné zrkadlo čierne, tak kamera je skoro neviditeľná.

Priamo v zrkadle je zabudovaný trojpalcový displej. Cez deň ho môžete mať pokojne zapnutý aj počas jazdy. V noci sa stáva rušivým elementom a treba ho vypnúť. Kamera nahráva videá v rozlíšení Full HD, teda 1920x1080 pixelov pri 30 snímkach za sekundu. Objektív má záber 140 stupňov.

Zaujímavosťou sú technológie s označením WDR (vyvážená expozícia) a 3DNR (digitálna redukcia rušenia), ktoré majú zlepšiť obraz pri zlých svetelných podmienkach. Kamera je vybavená 3G senzorom, ktorý ochráni údaje v prípade nárazu. Zariadenie spolupracuje s Micro SDHC kartami až do veľkosti 32 GB. Výrobca sa rovnako chváli aj možnosťou editácie videa priamo v kamere, no táto funkcia je podľa môjho názoru zbytočná.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

S kamerou sa pracuje v podstate jednoducho. Asi najzložitejšou časťou je jej pripevnenie, pretože popruhy sú príliš dlhé a často prevísajú. Keďže však ide o suchý zips môžete ich stočiť a prichytiť za zrkadlo. Následne stačí kameru už len zapojiť do zapaľovania a začne automaticky nahrávať.

Predtým je ešte vhodné nastaviť otočný objektív, ktorý je na zadnej strane. Vypracovanie kamery sa zdá byť kvalitné a ovládanie prebieha pomocou niekoľkých tlačidiel na jej spodnej strane. Kameru môžete používať aj mimo napájania. Výdrž jej 500 mAh batérie sa pohybuje v rámci jednej až dvoch desiatok minút. Závisí to od toho či nahrávate, alebo editujete video, prípadne od kvality nahrávaného obrazu.

Kým kameru nezapnete, tak displej neuvidíte.

Kamera oficiálne zvláda pracovať v teplotnom rozpätí od mínus 30 do plus 80 stupňov. Letné prehriate interiéru som nemal možnosť otestovať, no zariadenie bez problémov fungovalo aj po celonočnom pobyte v mraze mínus 15 stupňov.

V balení okrem samotnej kamery nájdete USB kábel, HDMI kábel, autonabíjačku a samozrejme manuál. Ak teda hľadáte nenápadnú kameru s kvalitným obrazom a nebude vám vadiť nadstavba na spätnom zrkadle, DOD RX7W by mohla spĺňať vaše požiadavky.

Partner tohto testu a kameru do auta započičala spoločnosť Media Leaders s.r.o. – oficiálny distribútor značky DOD pre SR a ČR – www.dod-tec.sk

Prečítajte si aj:  Právna úprava používania autokamier predstavuje poriadny chaos

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov