Rozhodnutie zbaviť sa značiek ako Bentley, Lamborghini, či Ducati v prípade problémov ešte nie je konečné. VW sa môže rozhodnúť pre úplne inú stratégiu. Škrtanie v rozpočte je však nevyhnutné.

Tlačová agentúra priniesla správu, že najväčší európsky výrobca automobilov bude musieť predať majetok, aby mohol splatiť obrovskú pôžičku od 13 bánk. Manažéri z Wolfsburgu sa samozrejme snažia nájsť schodnejšie riešenie.

Predajú majetok v hodnote 20 miliárd?

Podľa nemenovaného zdroja sa Volkswagen veriteľom zaviazal, že v prípade, ak nenájde iné spôsoby ako získať financie, predá majetok v hodnote viac ako 20 miliárd eur. Toto dokáže zabolieť aj takú veľkú automobilku akou je VW Group. Wolfsburg sa k správam samozrejme nevyjadril.


Rozhodnutie zbaviť sa značiek ako Bentley, Lamborghini, či Ducati v prípade problémov ešte nie je konečné. VW sa môže rozhodnúť pre úplne inú stratégiu. Obetovať by mohol podľa odborníkov aj divíziu autobusov MAN. Volkswagen bude šetriť aj na iných miestach, ako je propagácia, vývoj, či výroba. V pláne je zrušenie niektorých menej úspešných modelov. Z nepochopiteľných dôvodov však zachovajú stratový typ Phaeton, ktorý príde aj v 2. generácii. 


Zdroj: carscoops