KIA Ceed SW

Model Kia Ceed´sw netrvalo vôbec dlho, aby sa stal jedným z najpredávanejších áut nižšej strednej triedy. Už od svojho uvedenia trafil klinček pekne po hlavičke a ponúkol bežným spotrebiteľom solídnu protihodnotu, ktorá zároveň korešpondovala s cenou. Kia Ceed´sw je autom, ktorému Kia z veľkej časti vďačí za svoj ​​úspech nielen na slovenskom trhu. V aktuálnom prevedení pridáva k svojim základným hodnotám aj dizajn, ktorý je podľa môjho úsudku jeden z najvydarenejších medzi kompaktnými kombíkmi.

KIA Ceed SW

Panelák, chalupa, rodinný dom, Chorvátsko, business... 

Môže stáť na sídlisku aj pred rodinným domom. Môžeš s ňou ísť na chalupu, aj do Chorvátska. Vzhľad je, samozrejme, otázka vkusu, takže vás o tom nebudeme presviedčať. Aj napriek tomu, že Kia Ceed´sw je hlavne racionálnym autom, vnímame jeho dizajn ako veľmi dobrú pridanú hodnotu, ktorá môže v tuhom konkurenčnom boji nakoniec zohrať pre finálny výber rozhodujúcu úlohu. Toto auto sa nám páči aj vzhľadom. Ešte pred desiatimi rokmi by sme si ktorúkoľvek Kiu pred moderným rodinným domom, či ako dopravný prostriedok na obchodné rokovania nevedeli predstaviť. Zvonku má šmrnc (veľa robia potrebné LED diódy pre denné svietenie).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Motor: dva výkony, rovnaká cena?

Testované auto malo pod kapotou silnejšie prevedenie turbodiesela 1.6 CRDi s výkonom 128 koní, čo je dnes celkom normálna hodnota. Dynamika auta je v bežných otáčkach solídna. Nestratíte sa ani na diaľnici. Keďže je to však má byť kúpa z rozumu, natískala by sa kúpa slabšej 110-koňovej verzie. Má síce rovnakú spotrebu a len o málo horšiu dynamiku. No pri kúpe by ste mali ušetriť, však? Lenže neušetríte! Teória lacnejšej menej výkonnej verzie má háčik, na ktorý narazíte pri pohľade do cenníka. Kia ponúka obe výkonové varianty na chlp rovnako. Takže OK, motor 1.6 CRDi (128 k) síce nie je ani zďaleka trhákom v triede, ale ak zároveň nie je ani o euro drahší, než jeho slabšie prevedenie. Tak si ho, samozrejme, kúpte.

KIA Ceed SW

S Hyundai i30 kombi sú v úzkom súrodeneckom vzťahu, napriek tomu jazdí Kia Ceed´sw o fúz športovejšie. Nepredpokladáme, že by drvivá väčšina záujemcov o tento kórejský kombík mala jazdné vlastnosti na prvom mieste priorít. A teda s nimi asi väčšina nebude mať žiadny problém. Auto zvládne svižnejší prejazd zákrutou, jeho jazdné vlastnosti sú v strednej triede nad priemerom. V bežných situáciách vás podvozok podrží, s autom sa dá pekne predbiehať na okresných cestách, rovnako ako svišťať v ľavom diaľničnom pruhu. Hlavnými zbraňami Kia Ceed´sw sú  bezpochyby úžitkové vlastnosti, výbava a samozrejme cena. Kombík má objem kufra 528 litrov, čo je síce menej ako Škoda Octavia, ale málo to v žiadnom prípade nie je. A na dlhšiu dovolenku určite postačí. Skrátka Kia Ced´sw je re potreby Slovákov dobre namiešaný kokteil.

zdroj foto: netcarshow.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov