Pripravovaná premiéra nepredstaví nič nové.

Pripravovaná premiéra nepredstaví nič nové.

Späť k samotnému autu. Možno ste si to už všimli aj sami. CLA 45 AMG a CLA s paketom AMG sú zvonku takmer na nerozoznanie. Dizajnové zmeny musíte naozaj hľadať. Dajte si vedľa seba obrázky týchto dvoch verzií a môžete hrať hru „nájdi 10 rozdielov“. Ja som si už zahral a našiel som nasledovné. Dozadu pribudol difúzor s vertikálnymi lamelami. Ďalšou zmenou sú zdvojené hranaté koncovky výfuku. Na karosérii nájdete ešte zopár na čierno lakovaných prvkov. Ja som ich napočítal 3.

Aj napriek tomu, že CLA od AMG vyzerá skoro rovnako ako CLA s paketom od AMG, je to neuveriteľný kus auta. Prečo Mercedes neprišiel s týmto dizajnom skôr?
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Najsilnejšie CLA preberie pod kapotu techniku z A 45 AMG. Sedan bude poháňať dvojlitrový štvorvalec s výkonom 269 kW (360 k) pri 6000 otáčkach. K tomu sa pridáva maximálny krútiaci moment 450 Nm v rozpätí otáčok od 2250 do 2500. Samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies 4Matic a 7 stupňová dvojspojková automatická prevodovka s pádlami pod volantom.

Automobilka zatiaľ nezverejnila žiadne bližšie informácie, no nemusíme byť zamestnancami Mercedesu, aby sme vedeli, že maximálka bude elektronicky limitovaná. Zrýchlenie na 100 km/h potrvá približne 4,6 sekundy.

Zdroj: worldcarfans.com

Prečítajte si aj:  Krásny Mercedes CLA pomáhajú predať Usher, Kate Upton a diabol (Willem Dafoe)