Nová A1ka vyzerá zaujímavo, podstatne lepšie v porovnaní s prvou generáciou. 

Pôvodný typ Audi A1 odhalili v roku 2010. Ten otvoril Ingolstadtu dvere do segmentu supermini. Teraz tu je novinka, ktorá vyzerá, že podkúri v segmente viacerým značkám.


Na agresívne navrhnutom predku dominuje široká mriežka a masívne falošné prívody vzduchu. Za zmienku stoja aj predné, príplatkové full-LED svetlá. Agresívny, mladým určený dizajn podčiarkuje aj možnosť dvojfarebnej kombinácie (strecha, späťáky atď.). K dispozícii bude zatiaľ 11 farieb + kombinácie. Blatníky budú vypĺňať kolesá vo veľkosti 15 až 18 palcov.

Svieži a športový štýl sa prenáša aj do interiéru. Na druhej strane je vidno, že to je typický koncern. Palubnej doske dominuje 10,25-palcový digitálny prístrojový displej (vo výbave je aj väčší 12,3-palcový Audi kokpit). V strede sa nachádza informačný systém, ktorý je v podstate aktuálna generácia MMI. Rádio môže prehrávať aj DAB – ale pravdepodobne len za príplatok. Audiosystémy sú na výber 2. Kupujúci si tak môžu zvoliť audio, ktoré pozostáva z 8 reproduktorov - 180-Watt Audi a 11-reproduktorový - 560-Watt Premium Sound System Bang & Olufsen s funkciou 3D efektu.

Auto je dlhé 4,0 metra, široké 1,74 metra a vysoké 1,41 metra. Je teda o osem centimetrov dlhšia a o 1 cm nižšia, ako výbehový model. Kapacita kufra je 335 litrov, po sklopení 1090 litrov.


Paleta motorov pozostáva predbežne z 1,0 a 1,5-litrových preplňovaných motorov, ktoré budú mať filter pevných častíc. Výkon? Rôznorodý. Od 95 koní až po 200 koní. Tie budú spárované so šesťstupňovým manuálom, prípadne 7-stupňovým S-tronicom (DSG). Najsilnejší model označený ako 40 TFSI bude k dispozícii len so 6-stupňovou prevodovkou DCT.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov