Cesta pod Strečnom bude uzavretá od 16.7. až do odvolania! Predpoklad sú 2 týždne.

Obchádzková trasa je dlhšia minimálne o 50 kilometrov. Vedie cez Terchovú. Nákladná doprava tadiaľ neprejde! 

Na základe vyhodnotenia kritickej geotechnickej situácie skalného bloku v nesanovanej časti skalného brala v obci Strečno pod hradom nad cestou I/18, obec Strečno v súlade s § 15 ods. 1 písm. j) zákona č. 42/1994 Z. z., vyhlási na území obce „Mimoriadnu situáciu“.

V rámci ustanovenia režimu života za účelom ochrany života, zdravia a majetku, bude dňom 16. júla 2017 od 08:00 hod. realizovaná úplná uzávierka cesty I/18 v Strečnianskej úžine až do odvolania (predpoklad doby úplnej uzávierky – do 30. júla 2017).

Cesta I/18 bude uzavretá v smere od Žiliny pred parkoviskom pod hradom Strečno a v smere od Vrútok za Dubnou skalou v mieste obojstranného parkovania.

Motoristická verejnosť bude počas úplnej uzávierky využívať obchádzkové trasy označené dopravným značením. Zákaz využívania cesty I/18 pod hradom Strečno platí i pre chodcov a cyklistov! Osobné vozidlá môžu úsek obísť cez Terchovú, nákladné autá budú musieť prechádzať cez Prievidzu, Bánovce až do Trenčína a potom prípadne naspäť do Žiliny. Najkratšia obchádzka má 50 kilometrov, pre kamióny až 200 km! 

Na miestach uzavretia cesty počas uzávierky bude nepretržite hliadkovať hliadka PZ SR.

Zdroj: Zilinak