Tento Mustang je výnimočný jedine tým, že je falošný.

Blogger portálu Jalopnik.com vypátral, že Ford verejnosti klamal. Prvým a možno aj najväčším sklamaním je fakt, že tento Mustang nemá 900 koní. Auto pripomína len obyčajnú kulisu oblepenú plastom.

 

Aby sme uverili vysokému výkonu, Ford na kapotu pridal veľké nasávacie otvory. Áno, aj tie sú falošné a nemajú žiaden účel. V rámci dizajnových podvodov môžem ešte spomenúť chladiace otvory v prednom nárazníku alebo pred zadnými kolesami. Výrobca tvrdil, že Mustang pre Need for Speed bude mať namiesto spätných zrkadiel kamery. Problém je v tom, že aj tie sú falošné.

 

Úplne falošný Mustang s úpravami za pár eur púta oveľa viac pozornosti, akoby bol pravý. Ford a DreamWorks síce klamali, no dosiahli čo chceli.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Podvodný vzhľad auta by som ešte možno vedel pochopiť. Mustang predsa musí vo filme vyzerať čo najlepšie. Blogger však získal aj jednu fotku z interiéru. Tvorcovia filmu chceli na divákov urobiť dobrý dojem červeným štartovacím tlačidlom. Každé poriadne auto predsa musí mať veľké červené tlačidlo s nápisom „START ENGINE“. Nikoho už asi neprekvapí, že ani tento prvok nie je pravý. Ešte horší je spôsob jeho prevedenia. Jednoducho ide o nálepku, ktorá je na mieste 12V zásuvky. Z fotky je dokonca jasne vidieť, že je to len atrapa.

 

Je logické, že Fordu sa jednoducho neoplatí vytvárať unikátny Mustang kvôli jednému filmu. Prečo však všetkým tvrdil, že auto je pravé? Nebolo by jednoduchšie povedať, že ide len o filmové úpravy? Možno nie. Ide o šikovný marketingový ťah. V normálnom prípade, by tento Mustang dostal v každom médiu priestor nanajvýš na jeden článok. No väčšina novinárov vrátane mňa na túto fintu skočila a hneď všetci sa Mustangu venujeme oveľa viac. Čo na tom, že do dejín vstúpi ako „ten falošný Mustang“? Spolu s filmom ho budeme poznať asi všetci.

 

Zdroj: jalopnik.com

Prečítajte si aj:  Hlavným hrdinom filmu Need for Speed bude 900 koňový Mustang