Špeciálne pre tento účel bude v areáli plachtou prestrešený profesionálny ring s rozmermi 5x5 metrov. Partnermi tejto jedinečnej šou sú dva bratislavské športové kluby Hanuman Gym a Spartans. V ringu najprv uvidíte exihibíciu profesionálnej zápaskyne Lucia Krajčovič. Lucia má veľmi pestrú a hodnotnú zbierku titulov, je totiž majsterka Slovenska, Česka, 2x Majsterka Európy a dokonca Majsterka Sveta. V exhibícii nastúpi s trénerom Ferom Starým.

Následne vám v tzv. full contact zápase na 3 kolá predvedú svoje umenie boja telo na telo dvaja borci z klubu Spartans Andrej Šimklulič (Hanuman klub) - majster Slovenska a Európy a Jakub Benko (Spartans klub). Ak rovnako ako my nie ste zvyknutí na momenty, keď sa mlátia baby, druhý profi zápas vám určite vyrazí dych. Do ringu totiž nastúpia dve zdatné bojovníčky Viktoria Lipianska a Katarína Babics.


Ak o Thaiskom boxe veľa neviete, tu je pár základných vecí, aby ste sa zorientovali:

Muay-Thai (thajský box) ako športové odvetvie má svoje korene v 14. storočí, kedy sa oddelila vetva športová od vetvy bojovej, ktorou sa do dnes vyučuje Thajská armáda. Muay-Thai sa používa v armáde dodnes a vyučuje sa na všetkých typoch školách, počínajúc materskými. Muay-Thai má aj vďaka týmto okolnostiam širokú členskú základňu. V chudobných oblastiach thajského severu je celkom normálne, ak nemá rodina dostatok prostriedkov na výchovu syna, dá ho do jedného z tréningových kempov, v ktorých sa na svoje zápasy pripravujú chlapci od troch rokov. Od prvého dňa v kempu sú vedení k poslušnosti a úcte k starším zápasníkom a samozrejme trénerom. Do roku 1996 nebol povolený ženám prístup ani na športoviská, ale zrejme kvôli snahám o vstup na OH, môžu ženy i zápasiť v ringu. Muay-Thai pripadá veľkému množstvu divákov ako brutálny šport. Nie je to pravda. Je to veľmi tvrdý druh športového odvetvia ktoré, ako každé iné, vyžaduje veľa driny, tréningu, usilovnosti a odriekania. Možno viac ako ostatní. Všetci, ktorí chcú dosiahnuť v ringu úspech, potrebujú okrem iného i veľké srdce. Bez odhodlania nie je možné zvíťaziť.

PARTNERI PODUJATIA CarFans Party 2015

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov