Každého automaticky napadne, ako sa chalan dostal peniazom, ktoré mu toto umožnili? Callum tvrdí, že od malička má veľmi rád počítače. Vraj sa nadmieru dobre vyzná v softvéri. Vytvoril vraj aplikáciu pre mobily a jej úspech na Google Play mu priniesol úžasné bohatstvo. Callum uvádza, že zarobil 8,5 milióna. Keďže rozhovor prebieha v Británii, dá sa predpokladať, že myslel na libry. To v prepočte na Euro znamená, že zarobil 9,78 milióna. S takými peniazmi naozaj nemôže byť problém kupovať legendy na kolesách nie len z Maranella. Callum dokonca tvrdí, že na autách sám celkom ostro jazdí, na okruhoch a uzavretých tratiach - samozrejme... (video je v angličtine)

Video má teraz (za mesiac) viac než 385 000 pozretí a pomer lajkov a dislajkov je 1435/402. Viacerí diváci však tento príbeh aj s navijakom nezožrali. Mnohí mali pochybnosti. Callum nemá uvedené priezvisko, nepovie nič viac o aplikácii, ktorú vytvoril, ani o obchode, ktorý vraj s Google uzavrel. Pri tomto počte pozretí však video zarobilo tvorcom skutočne nemalé peniaze. Po mesiaci fGearTV odhalili pravdu: Video s 12 ročným chalanom z GB je Hoax. Ľudia v fGearTV priznali, že vytvorili virálne video.

 

Video natočili pre dva dôvody:

1) v prvom rade ako pokračovanie rozhovoru s Callumovým otcom, ktorí skutočne vlastní F355.


2) aby si dobre vystrelili z moderátora. Yusef celému príbehu naozaj veril. V rozhovore s 12 ročným Callumom to vôbec nehrá, čo dodáva celej veci vážnosť a reálnosť. Celé je to o to lepšie, že rozhovor nemal žiaden scenár a nebol vopred zvlášť pripravený. Vzniklo to tak, že Callum si začal vymýšľať veci, ktoré vôbec nezneli nereálne.

 

Vzniklo video na pobavenie, ktorého cieľom nebolo nikoho uraziť, oklamať ani nič predať. fGearTV všetkých zdraví a želá krásne leto! :)