Naj autá roka 2016

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia (september)

Podobu dlho očakávanej Alfy poznáme už od leta. Bohužiaľ, len najvýkonnejšej verzie QV. Medzitým stihol uniknúť aj zoznam motorov. Prezentácia obyčajných modelov Alfy by mala prebehnúť v Ženeve a predaje by mali odštartovať v septembri. Teda, pokiaľ si to Taliani nerozmyslia a zase všetko o rok neposunú...

Naj autá roka 2016

BMW M2

BMW M2 (apríl)

Nasledovník BMW 1M príde na trh už v apríli. Tí, ktorým sa zdá M4 obalená tukom, sa tešia, že na trh prichádza ľahšie a obratnejšie auto. V realite je však M2 len o niečo ľahšia a menšia od väčšej sestry.

Naj autá roka 2016

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Veyron posunul vo svojej dobe hranice. Podobne má byť na tom aj jeho nástupa. Údajne máme čakať až 1500 koní a maximálnu rýchlosť 470 km/h. Auto chcú predstaviť Francúzi už na ženevskom autosalóne.

Naj autá roka 2016

Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider (jeseň)

Detaily talianskej MX-5 už poznáme. Dostaneme väčšie auto s prepĺňaným 1,4 litrovým motorom s výkonom 140 koní. Taliani prinášajú iný pohľad na dizajn roadsteru. Ďalšie informácie o výkonnejšej verzii Abarth sa dozvieme v priebehu roka.

Naj autá roka 2016

Ford Focus RS

Ford Focus RS

Ostré Focusy boli vždy skvelé. Tretia generácia RS sa navyše vracia do histórie k pohonu 4x4 a mnohí ju oprávnene prirovnávajú k Subaru WRX STI alebo zosnulému EVU. Dúfame, že jeden exemplár pristane čím skôr v redakcii.

Naj autá roka 2016

Ford GT

Ford GT

Superšport od ľudovej značky? To sa nevidí každý deň. Tretia generácia legendárneho Fordu sa vzdá osemvalca a vydá sa cestou turbodúchadiel. Poriadny výkon však určite nebude chýbať. Navyše prichádza o retro dizajn modelu GT40.

Naj autá roka 2016

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace

V zozname nechýba ani auto z kategórie SUV. Mačka vyzerá aj napriek zjavnej nadváhe stále dosť dobre a po boku Volva XC90 ide snáď o najlepšie vyzerajúce SUV. Jazdné vlastnosti by tiež nemuseli byť na zahodenie, tak, ako sme pri značke Jaguar zvyknutí.

Naj autá roka 2016

Mercedes-Benz triedy E

Mercedes-Benz triedy E (leto)

Taxikári už vyberajú našetrené úspory. Nová generácia Éčka prichádza a opäť bude na technologickom vrchole. Niekto však vyčíta novým Mercedesom až príliš unifikovaný vzhľad. Dajú v Štuttgarte väčší dôraz na komfort alebo na istotu v zákrutách? 

Naj autá roka 2016

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman

Boxster/Cayman je mŕtvy. Nech žije 718 Boxster/718 Cayman. So zmenou mena prichádza aj nemilá správa, a tou je nahradenie 6-valcových atmosférických boxerov 4-valcovými prepĺňanými agregátmi. Na výsledok sme veľmi zvedaví.

Naj autá roka 2016

Renault Megane

Renault Megane

Renault zaznamenal s treťou generáciou Meganu veľký úspech. Očakávania pre ďalšiu generáciu sú teda vysoké. Navyše dizajn vyzerá veľmi vydarene.

Naj autá roka 2016

Tesla Model 3

Tesla Model 3 (koncept)

Tesla sľubuje, že do Ženevy prinesie koncept elektrického sedanu strednej triedy. Produkčný Model 3 uvidíme až v roku 2017, no má ísť o prelomové elektrické auto, takže v našom zozname nemôže chýbať. Sedan má prísť s dostatočne veľkým dojazdom (odhaduje sa cca 400 km) a dynamikou BMW M3. Navyše pôjde o prvý dostupný typ od Tesly, cena by mala začínať okolo 40 000 €.

Naj autá roka 2016

Volvo S90/V90

Volvo S90/V90

Nové Volvo vyššej strednej triedy nahradí autá ako S80 a V70. Sedan aj kombi stoja na základoch typu S90/V90. Už tradične môžeme čakať bohatú bezpečnostnú výbavu a plusom je aj veľmi vydarený dizajn.