BMW dalo medzičasom svojmu radu 6 facelift.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V oblasti dizajnu sa úpravca pohral s predným nárazníkom. Výsledkom jeho práce je väčší prívod vzduchu k brzdám a do motora. Jemnou zmenou prešiel aj tvar kapoty a faceliftu sa prispôsobili aj hlavné svetlá.

Väčšia zábava však leží pod kapotou. Srdcom vozidla je 4,4 litrový V8 s dvojitým prepĺňaním a výkonom 447 kW (607 k) spolu s maximálnym krútiacim momentom 799 Nm. Alpina upravila aj 8 stupňový automat, ktorý danú nálož výkonu prenáša na všetky štyri kolesá. Americké údaje o zrýchlení z 0 na 96 km/h hovoria o 3,6 sekundách. Maximálna rýchlosť má hodnotu 321 km/h. Úpravca ju navyše vytvoril elektronickým obmedzovačom.

Alpine B6 xDrive Gran Coupé ponúkne vodičovi viac ako 600 koní spolu s krútiacim momentom 799 Nm. Ak sa k tomu pridá upravený 8 stupňový automat a pohon všetkých kolies, auto dosahuje pekelné zrýchlnie (3,6 s) a maximálku (321 km/h).

Väčší výkon po novom prechádza na všetky štyri kolesá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na prednej náprave budú Alpinu zastavovať kotúče s priemerom 374 mm, dozadu sa dostali menšie, s priemerom 370 mm. Pred nimi budú namontované 20 palcové kolesá. Výfukové potrubie z nerezovej ocele zahrá tak, ako si zvolí sám vodič. Umožnia mu to aktívne klapky, ktoré bude možné ovládať stlačením jedného tlačidla. 

Alpina B6 xDrive Gran Coupé vznikne v obmedzenom počte kusov. Automobil bude vznikať len na objednávku, ktorú je možné vykonať od marca. Prvé kusy k majiteľom dorazia v júni. Ceny sú zatiaľ neznáme.

Zdroj: alpina-automobiles.com

Prečítajte si aj: Svetovým autom roka je Mercedes C, športiakom roka AMG GT a najluxusnejším zas S Coupé!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov