Z celkového počtu 25 noviniek prideľovaním bodov postupne vyraďovali jednotlivé typy až výber titulu Svetové auto roka mohol pripadnúť na jedného z troch kandidátov. Nimi bol nový Ford Mustang, Mercedes C a VW Passat. Aj tento rok sa víťazom stalo európske auto. Do konca marca patril titul Audi A3. Pár dní patrí Mercedesu. 

Mercedes S Coupe je luxusným autom roka 2015.

V kategórií luxusné auto roka (World Luxury Car), kde boli vo finále BMW i8, Mercedes S Coupé a Range Rover Autobiography, sa víťazom stalo luxusné kupé s trojcípou hviezdou. Zaujímavosťou je, že nástupca predošlej triedy CL preberá prvenstvo po minuloročnom víťazovi v tejto kategórii, ktorým bola rovnako trieda S.

Mercedes AMG GT vyhral titul športového auta roka 2015.

Športové auto roka (World Performance Car) počítalo s touto trojicou finalistov - BMW M3/M4, Jaguar F-Type R Coupé a Mercedes-Benz AMG GT. Aj v tomto prípade bol najúspešnejší Mercedes. Víťazom sa stalo auto, ktoré ide priamo proti Porsche 911.

Citroen C4 Cactus získla od poroty cenu za dizajn roka 2015.

Ďalšou kategóriou súťaže W-COTY bola World Car Design. Tu sa volilo medzi trojicou Citroën C4 Cactus, Mercedes-Benz C a Volvo XC90. Vítazstvo si v tejto sekcii získal kontroverzný Citroen C4 Cactus. Snáď sa mi už po tejto cene ľudia prestanú diviť, keď tvrdím, že Cactus sa mi tvarom vlastne celkom páči. :)

BMW i8 je najzelenejším autom roka 2015.

Poslednú kategóriu najekologickejšieho auta (World Green Car) tvorili - BMW i8, Mercedes-Benz S 500 Plug-in Hybrid a Volkswagen Golf GTE. Tu si trofej odbornej poroty odnieslo BMW i8. Titul si teda medzi sebou len vymenia v BMW, predošlým kráľom zelených áut bolo BMW i3, ktorá zároveň získala aj ocenenie dizajn roka 2014.