Noble 600 Speedster

Noble 600 Speedster ponúkne rovnaký výkon ako kupé

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Noble spustí výrobu 600 Speedster koncom leta. Na čo sa môžeme tešiť? 4,4 litrový V8 s dvoma turbami a výkonom 450, 550 alebo 650 koní, plus sekvenčná prevodovka s pádlami pod volantom.

Nápad na M600 bez strechy dostali pred dva a pol rokom. Speedster po prvýkrát ukázali na výstave Autosport International, ktorá sa skončila pred pár týždňami v Birminghame. Potom zobrali auto do štúdia, urobili pár fotiek a oznámili, že s 600 Speedster to myslia vážne a budú ho vyrábať.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Noble 600 Speedster využíva techniku z kupé M600. To znamená 4,4 litrový V8 od Yamahy a Volva, ktorému pridali dve turbá Garrett. Auto ponúkajú v troch výkonových verziách: 450, 550 a 650 koní. Motor umiestnili do stredu rúrkového rámu a karosériu vyrobili z karbónu. Pevnú strechu nahradili odnímateľnými panelmi. Namiesto 6-stupňovej manuálnej prevodovky použili sekvenčnú s radením pádlami pod volantom.

Produkciu Speedstera by mali spustiť koncom leta. Ako to ale býva u malých výrobcov, začiatok produkcie zvyčajne posunú na neskorší dátum. Inak tomu nebolo ani v prípade Noble M600. Ale keď už Speedster začnú vyrábať, sľubujú rovnaké parametre má kupé. Podľa toho, aký nadšení bol Clarkson v Top Geare z kupé, môžeme čakať poriadnu nakladačku s vetrom vo vlasoch.

Zdroj: autoblog.com