Na vypredanie stačila hodina a pol

Nová Toyota GR86 dorazila na americký trh už koncom minulého roka, v Európe sme naopak museli čakať o niečo dlhšie. Napríklad vo Veľkej Británii bol rezervačný systém spustený len pred pár dňami. Výsledok? Stačilo 90 minút a plánovaná dvojročná produkcia bola beznádejne vypredaná. Zákazníci mali možnosť objednať si novinku online, aby automobilka zaručila rovnaké šance pre všetkých zákazníkov. Takéto nákupné šialenstvo však čakal asi málokto a GR86 išla doslova ako teplé rožky. 

Koľko kusov bolo pre daný trh vyhradených, Toyota nezverejnila, no namiesto toho vytvorila poradovník. Sú v ňom zákazníci, ktorí objednávku zadali jednoducho príliš neskoro. Ani meno zapísané v tomto zozname im však nezaručuje, že GR86 niekedy dostanú. Toyota zatiaľ drží slovo a stanovenú dvojročnú produkciu neplánuje predlžovať. To však tvrdila aj v prípade modelu GR Yaris a po extrémnom záujme sa rozhodla výrobu predsa len predĺžiť. 

Pre istotu pripomíname, že nové športové kupé poháňa atmosférický 2,4-litrový štvorvalcový boxer, ktorý produkuje 172 kW (234 koní) a maximálny krútiaci moment 250 Nm. Ten sa prostredníctvom šesťstupňového manuálu prenáša výhradne na zadné kolesá, pričom na 100 km/h zrýchli za 6,3 sekundy. Jednoducho ideálne auto na víkendy. 

Na slovenský trh nová Toyota GR86 ešte nedorazila, no mala by prísť už čoskoro. Ak o ňu máte záujem, odporúčame pozorne sledovať dátum spustenia objednávok. Nie je totiž vôbec vylúčené, že sa rovnaká situácia zopakuje aj u nás. Navyše počet alokovaných kusov pre náš trh bude výrazne nižší. 

Zdroj: motor1.com