Mercedes-Benz triedy C je najdôležitejším modelom od výrobcu. Samozrejme, že trieda E mu tiež poriadne „šliape“ na päty a trieda S je výkladnou skriňou čo sa týka techniky či inovácií. Avšak trieda C v jej už piatom vyhotovení bola stále na koni vo svojej triede, napríklad stále dostupným V8 motorom. Šiesta generácia o tento výdobytok príde, avšak naopak ponúkne iné prednosti.

Čo sa týka exteriéru, preberá štruktúru z modernizovaného E alebo nového S. Voči generácii W205 však nejde o revolúciu, ako napríklad medzi W203 a W204. Je to len postupná evolúcia, čo nie je vôbec na škodu, aspoň z môjho pohľadu.

Interiér ako v eSku

Rozdiel je však v interiéri. Tak ako z najväčšieho eSka prichádzajú jednotlivé inovácie do nižších tried, po novom eSku príde s veľkým tabletom v stredovej konzole aj nové C W206. Na výšku orientovaný displej zaujme aj dotykovým ovládaním pre takmer všetky funkcie, vrátanie klimatizácie. Tento trend však ponúkajú už aj iné automobilky.

Tu vidíme najväčšie rozdiely voči W205.

Displej pred vodičom je však podobný, ako poznáme aj zo súčasnej triedy C. Nad stredový displej premiestnili tiež vetracie otvory, ktoré sú však na rozdiel od najnovšieho eSka okrúhlych tvarov. Verzia AMG bude samozrejme vyzerať odlišne, na oficiálne predstavenie si však už dlho nebudeme musieť počkať. A ako sa vám páči nové Céčko?

Zdroj: autocar.co.uk