Minulý rok mala premiéru modernizácia súčasného Céčka, generácie W205. Pre značku je to pritom najdôležitejší model, tak isto aj najpredávanejší, automobilka si tak na nástupcovi bude musieť dať záležať. Konkurencia z Mníchova a Ingolstadtu nebude nič odpúšťať.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Najnovšie fotografie zamaskovaných áut zobrazujú testovacie prototypy generácie W206. Viditeľná maska chladiča je umiestnená o kúsok nižšie, predné svetlomety zas preberajú dizajn z nedávno predstavovanej vlajkovej lode triedy S.

Ako v triede S

Pohľad do interiéru však prináša radikálnejšie zmeny. Na fotke môžeme vidieť veľký digitálny displej umiestnený po novom pod stredovými výduchmi ventilácie. Pod veľkou obrazovkou je umiestnená dotyková plocha pre ovládanie klimatizácie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Podvozková platforma MRA, ktorá debutovala v aktuálnom Céčku, bude použitá aj v novej generácii. Nová generácia prinesie aj viac hliníkových podvozkových dielov. Čo sa týka motorovej palety, základom budú samozrejme 4 valcové motory. Vyššie môže stáť aj 6 valec, o C63 AMG však panujú nezaručené informácie, že príde s hybridnou zostavou kombinujúcu elektromotor so 4-valcovým motorom. Príde aj elektrický model, ten však bude skôr samostatným modelom, ako konkurencia pre Teslu Model 3 či BMW i4. Viac informácií však budú odhaľovať v priebehu ďalšieho roka.

Zdroj: motorauthority.com