SUV sú stále v kurze a automobilky ich evidentne nehodlajú pustiť k vode. Naopak, snažia sa z nich vyťažiť maximum a urobiť ich čo najatraktívnejšie pre čo najširší okruh zákazníkov. A kým v nedávnej minulosti boli SUV skôr výsadou starších motoristov, dnes si za ich volanty sadajú stále mladší klienti. A vedia to aj v Peugeote, preto prichádzajú s modernizáciou svojich SUV 3008 a 5008. Dostali novú tvár, aktuálnejšiu výbavu a pozmenený dizajn detailov. Život s nimi by mal byť vraj teraz veselší.

Na detailoch záleží

Od svojho uvedenia na trh (2017) sa z Peugeotov 3008 a 5008 stali najpredávanejšie kompaktné SUV na európskom trhu. Fabrika si je toho vedomá rovnako, ako vie aj to, že veľkou mierou za to môžu ďakovať práve elegantnému a originálnemu dizajnu týchto technicky príbuzných áut. Aj preto na nich v rámci modernizácie nič zásadné nemení a dizajnéri poupravili len prednú časť a pár tradičných detailov. Treba však uznať, že obidva modelové rady po facelifte poriadne „prekukli“ a nové, ostrejšie linky a kly denného LED svietenia z nich robia v premávke nezameniteľné autá. A o to ide predovšetkým. Ich originalite by mali pomôcť aj nové farebné kombinácie, pozmenené disky kolies a nový príplatkový Black Pack.

V kabíne pribudlo niekoľko nových prvkov, palubná doska už môže byť obložená aj drevom, novinkou je aj čalúnenie jemnou kožou Nappa alebo Alcantarou. Infotainment komunikuje prostredníctvom novej dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 10 palcov, digitálny prístrojový panel zasa povýšil na uhlopriečku 12,3 palca. Ak si to zákazaníci budú želať, fabrika im do auta namontuje aj nočné videnie (známe napr. z modelu 508) či asistent diaľničnej jazdy. Z hľadiska pohonov sa nič nemení, k dispozícii zostávajú naďalej benzínové, naftové aj hybridné pohonné jednotky.

Peugeot 5008

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Peugeot 3008

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov