V Bratislave sa koná GLOBSEC. Vodičov čakajú dopravné obmedzenia.

Najväčšie dopravné obmedzenia budú v sobotu 27. mája v čase od 14:00 do 22:00. Informoval o tom hovorca KR PZ BA Michal Szeiff. Priebežné dopravné obmedzenia polícia vykoná počas presunov delegácií, premávku budú usmerňovať príslušníci Policajného zboru, prípade príslušné dopravné značenie.

Dopravné obmedzenia sa v sobotu budú dotýkať aj okolia Reduty – ulíc Medenej a Jesenského, najmä v čase od 14:00 do 22:00. Premávka bude usmerňovaná a vedená cez priľahlé ulice príslušníkmi dopravnej polície. Zároveň dôjde aj k vylúčeniu električkovej premávky v tomto úseku. V súvislosti s uvedenými dopravnými obmedzeniami polícia žiada vodičov, aby sa pri prejazde uvedenými úsekmi riadili príslušným dopravným značením, aby zvýšili svoju pozornosť, prípadne na prejazd využili v rámci možností iné trasy.

Na konferencii Globsec sa od piatku do nedele zúčastní približne 1300 ľudí zo 70 krajín, medzi nimi i prezidenti, premiéri či ministri zahraničných vecí. Dejisko konferencie je v hoteli River Park. Proste svetová smotánka.

Polícia žiada, aby pri prejazde uvedenými ulicami zvýšili opatrnosť, poprípade sa obrnili trpezlivosťou.

Zdroj: FB Polícia SR