Veľká trojdňová OffRoad akcia Máčanka sa bude tento rok konať 4. až 6. mája v obci Belá nad Cirochou (okr. Snina).

Ak o akcii tohto druhu uvažujete, nepotrebujete žiaden hardcore offroad. Organizátori mysleli aj na ľudí, ktorí si to chcú jednoducho vyskúšať. Pre oddych, zábavu a spoznanie ďalekého východu pripravili 150 kilometrov ľahšieho terénu, ktorý zvládnete aj s lepším SUV.

Pre lepšie pripravených, či dokonca profesionálov, je pripravených 47 kilometrov tvrdého terénu v okrese Snina. Cela trasa pozostáva zo 16 špeciálok. Aby tomu ešte podkúrili o trochu viac, pripravili si aj 30 kilometrov nočných presunov v teréne.

Mačanka - Offroad - Charita - Drevorubači - Hudba - Tanec - Jedlo - Adrenalín - Terén - Autá - Zábava - Príroda - Festival - Ľudia 
 

Priamo v areáli Máčanky sa môžete predstaviť v Extrém Aréne s rozlohou 15 ha!!! Ak sa chcete ešte viac ukázať, môžete skúsiť šprinty do kopca s dĺžkou 1 kilometer.  

Ak sa chcete aktívne podujatia zúčastniť ako jazdec, musíte sa zaregistrovať. Registrácia cez online formulár je výhodnejšia, stojí len 30 € na 3 dni. Ihneď po registrácii vám príde potvrdzovací mail o prijatí registrácie, následne do pár dní vám pošlú podrobnosti k účasti v ďalšom e-maile. Na mieste si budete musieť priplatiť o 10 € viac. Pozor. Počet súťažiacich je limitovaný!

Ak o akcii tohto druhu uvažujete, nepotrebujete žiaden hardcore offoroad. Organizátori mysleli aj na ľudí, čo si to chcú jednoducho vyskúšať. Pre oddych, zábavu a spoznanie ďalekého východu prichystali aj 150 kilometrov ľahšieho terénu, ktorý zvládnete aj s lepším SUV.
 
Pre lepšie pripravených, či dokonca profesionálov, je pripravených 47 kilometrov tvrdého terénu v okrese Snina. Cela trasa pozostáva zo 16 špeciálok. Aby tomu ešte podkúrili o trochu viac, pripravili si aj 30 kilometrov nočných presunov v teréne.
 
Priamo v areáli Máčanky sa môžete predstaviť v Extrém Aréne, o rozlohe 15 ha!!! Ak sa chceš ešte viac ukázať, môžeš skúsiť šprinty do kopca s dĺžkou 1 kilometer.  
Nechcete svoj offroad alebo štvorkolku trapiť cez celé Slovensko? Môžete využiť aj autovlak z Bratislavy a potom už len 15 km po vlastnej osi.

Počas celej akcie je pre návštevníkov (VSTUP JE DOBROVOĽNÝ) čaká bohatý sprievodný program. Nudiť sa za celé tri dni rozhodne nebudete. Stále sa bude na čo pozerať. V sobotu 5. mája bude program najbohatší. Okrem drevorubačskej súťaže WOODSMAN RACE (registrácia zdarma) pred večerom vystúpi  KALI a PETER PANN a po 22:00 sa môžete baviť pod vedením DJ EKG.

V nedeľu vám isto minimálne potečú slinky pri disciplíne NAJ MAČANKA, kde súťažiaci predstavia svoje kuchárske umenie. Akcia potrvá až do nedeľňajšieho večera, kedy sa možno ukáže známa punk-rocková kapela. Takže si na pondelok vezmite dovolenku a ôsmeho mája je štátny sviatok, čiže času na regeneráciu bude dosť. :) Aktuálny program si môžete už teraz pozriet na oficiálnej stránke Máčanky

Príprava areálu už beží na plné obrátky a práce pomaly vrcholia. Za podujatím tohto rozsahu je neskutočne veľa práce celého, vyše 70-členného organizačného tímu. Pozrite si tiež, ako sa ešte v januári pripravovali prvé, jednoduché a pre divácke oko efektné prekážky v areáli akcie. 

Prečo to robíme? Jednoducho preto, aby sme spájali komunity, ľudí a ukázali ten pravý Východ Východu. Na začiatku nás všetkých spájala len obyčajná myšlienka spraviť niečo pre región a ľudí v ňom. Pomaly nám to ide, z roka na rok sa zlepšuje, a tak si akcia medzi fanúšikmi a verejnosťou spravila dobré meno. Naša snaha a odhodlanie pokračuje a bude pokračovať aj ďalej. Veríme, že sa už tento rok stretneme vo väčšom počte, ako bolo minulých 10 000 návštevníkov.