TopGear BBC zarába neskutočné množstvá peňazí a Clarkson je v nej kľúčový. Fanúšikovia si len ťažko vedia predstaviť TG bez Jezzu, a predpokladá sa, že vedenie BBC, aj keď ho nemajú radi, by to malo vidieť rovnako. Na webstránke change.org ktosi spustil petíciu za návrat Clarksona do TV šou. Cieľom je získať pol milióna podpisov fanúšikov. To sa podarilo za necelých 36 hodín včera tesne po polnoci. Iróniou je, že rovnaká web stránka má aj oveľa staršiu petíciu za vyhodenie Clarksona z TopGear. Tá má aktuálne 750 podpisov... :)


Ak by sa aj stalo, že vedenie BBC sa cez všetky doterajšie prešľapy Jeremyho nedokáže preniesť a obeduje svoje zlaté teľa, Clarkson (54r) sa na úrad práce určite hlásiť nemusí. Konkurenčná ITV mu ponúka za prestup 10 miliónov libier (asi 13,5 milióna Euro). Aj keď sa to dnes zdá absurdné, nebolo by to úplne bezprecedentné. Tretí terestriálny TV kanál Channel 5 má vcelku úspešný seriál Fifth Gear, ktorý doslova povstal z prachu po tom, čo sa pôvodní tvorcovia TopGear v r2001 rozhodli zásadne zmeniť koncept TG a z niektorými protagonistami spoluprácu neobnovili.
 

Celý tento incident, ktorý rozdúchal pahrebu sa stal ešte pred pár dňami. Tvrdia, že podráždený Clarkson zaútočil verbálne aj fyzicky na asistenta produkcie Oisina Tymona za to, že pre neho a jeho hostí nedal pripraviť večeru včas. Incident vraj udržali pod pokrievkou, svetoznámym sa stal až v momente, keď sa o tom dozvedelo vedenie BBC, ktoré rozhodlo mimoriadne radikálne. TopGear sa túto nedeľu na obrazovky nedostane a Clarksonova činnosť v nej je stopnutá. Zastavenie vysielania, presnejšie neúčasť Jezzu v rozbehnutej 22. série TopGear sa nateraz netýka len jednej časti, ale vraj všetkých zostávajúcich. Napriek tomu mi akosi nedá nemyslieť si, že je to celé len dobre zorganizovaný zákulisný cirkus. Veď sa len pozrite koľko médií tomu venuje pozornosť (TopSpeed.sk nie je výnimkou). A prečo? Jednoduché. Pozrite sa, koľkí z vás sa to rozhodnú prečítať celé... A tak tu chtiac nechtiac máme aj my štipku automobilového bulváru, ktorému sa všeobecne už roky snažíme vyhýbať.