Polestar 1 je skoro za dverami, avšak ani Polestar 2 by nemal byť až tak ďaleko od predstavenia. Oficiálne ho plánujú vyrábať až o 2 roky, sériovú podobu by sme mohli spoznať behom budúceho roka. Zatiaľ čo 2-ka bude bežný sedan, 3-ka by už malo byť veľké SUV.

Polestar 2 by mal byť bežný sedan, dnes obľúbené SUV by malo prísť ako Polestar 3 o ďalšie 2 roky po Polestar 2.

I keď je bočná silueta podobná sedanu, mierne zvýšená svetlá výška mi evokuje modely Volvo Cross Country.

Približne 4,7-metrové auto by mali v Európe predávať za sumu okolo 40-tisíc eur, čo je na dohľad k Tesle Model 3. Z predbežných obrázkov je vidieť, že Polestar 2 preberá štruktúru dizajnu interiéru z modelov Volvo, vidíme to obzvlášť na vertikálne orientovaných výduchoch ventilácie. Volič automatickej prevodovky je tiež veľmi podobný tomu z Volva.

Zatiaľ čo Polestar 3 budú vyrábať spolu s 1kou v Číne, Polestar 2 by mal skončiť v niektorej inej prevádzke. To zatiaľ ale automobilka nešpecifikovala. Ročný odhad predaja je totiž viac ako 50 000 kusov. Polestar tiež s priamym predajom bude skúšať prenajímanie áut s fixnou mesačnou cenou vrátane servisu a poistenia. Teda niečo ako operatívny lízing. Uvidíme časom, kam sa Polestar s výlučne elektrickými modelmi (okrem 1-tky) dostane. Zaujímavé je tiež označovanie modelov poradovým číslom. Príde vám to jednoduchšie, ako súčasné označovanie iných výrobcov?

Zdroj foto: Carthrottle

Akokeby sme sa pozerali na interiér Volva.