PREČO ŠKODA SUPERB?

Aké sú požiadavky Polície? Vynikajúce jazdné vlastnosti a výkonný motor nestačia. Vozidlá musia zvládať extrémnu záťaž a veľký denný nájazd km. Rovnako dôležitá je odolnosť a riadna dávka výdrže. A v neposlednom rade iste rozhodla aj cena.

NAJMODERNEJŠIA TECHNIKA NEMERIA LEN EČV

Najmodernejšia technika na meranie rýchlostí v oboch smeroch zo stojaceho alebo idúceho vozidla. Automatické rozpoznávanie registračných značiek vozidiel a ďalšie zaujímavé vlastnosti. Automatické overovanie vozidiel v registri centrálnych vozidiel, ktoré umožňuje vypátrať kradnuté vozidlá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

ICH REVÍROM BUDÚ DIAĽNICE

Verzie s pohonom 4x4 vyhovujú potrebám príslušníkov zákona viac ako len predokolky. Špeciálne v zlých vrtochoch počasia. Neoznačené stroje budú slúžiť ako hliadkové a stíhacie vozidlá. Najvýkonnejšie modely Škoda Superb vo verzii liftback majú benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 206 kW (280 k), automatickú 7-st. prevodovku DSG a pohon oboch náprav cez inteligentnú medzinápravovú spojku Haldex V. Z 0 na 100 km/h zrýchlia tieto limuzíny za 5,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je 250 km/h.

AKO SPOZNAŤ ČESKÝ POLICAJNÝ SUPERB?

Má nezávislý kamerový systém s nepretržitým záznamom obrazu z 2 malých kamier umiestnených vpredu a vzadu. Nové Superby spoznáš podľa kamier a tiež „modrých signalizačných pásov“ za sklom namiesto majákov. Tiež podľa inej antény na streche a mriežky chladiča, ktorá nie je celá lesklá, ale prevažne čierna a má oveľa väčšie medzery v mriežkovaní. Je však dosť možné, že na tieto detaily bude už zväčša neskoro. Skôr si pri jazde za ním všimnete zatmavené sklá a dvojitú koncovku výfukov.