Vladári by sa mohli konečne vzomknúť a dostavať druhé desaťročie celému Slovensku sľubovanú diaľnicu BA - KE, a nie riešiť zrýchlený presun z BA do TT, alebo TN! Aj pri max. 110 km/h by tým pomohli oveľa viac ľudom!

Dočkáme sa aj na Slovensku? 

Dnes je technický stav vozidiel na vyššej úrovni. Autá sú modernejšie a bezpečnejšie. Na Slovensku jazdia novšie vozidlá a z tohto dôvodu si vieme predstaviť, že vodiči by mohli jazdiť na vybraných úsekoch, za určitých podmienok, aj rýchlejšie, do 150 km/h, uviedol Ábel.

O zvýšení MPR na niektorých úsekoch sa diskutuje aj u západných susedov. Česká Poslanecká snemovňa 29. apríla 2015 schválila zvýšenie najvyššej povolenej rýchlosti na diaľniciach zo 130 na 150 kilometrov za hodinu. Ide však o teoretickú možnosť, nakoľko k zvýšeniu maximálnej povolenej rýchlosti zaujíma odmietavý postoj české ministerstvo dopravy a proti zákonu sa postavil aj český prezident Miloš Zeman.
 

Podľa Ľubomíra Ábela je potrebné vytvoriť komfortné prostredie pre vodičov, avšak s dôrazom na bezpečnosť. Nehovoríme o celých komunikáciách, lebo na niektorých úsekoch to absolútne neprichádza do úvahy. Sú úseky, kde by to relatívne možné bolo, za určitých podmienok. To znamená, za predpokladu, že je dobré počasie a podobne, vysvetlil. Pozitívum možného zvýšenia maximálnej povolenej rýchlosti vidí v skrátení doby jazdy. Dôrazne však upozorňuje aj na možné riziká. Podľa neho ide napríklad o potenciálne väčšie riziko dopravnej nehody s tragickými následkami.

zdroj: TASR

SÚHLASÍŠ SO ZVÝŠENÍM RÝCHLOSTI NA DIAĽNICI NA 150 KM/H
 • jednoznačne áno ( 82% )

   

 • aj áno, no iste nie všade ( 12% )

   

 • skôr nie, vodiči majú problém už teraz! ( 4% )

   

 • určite nie ( 2% )

   

Odpovedalo 472 ľudí