Pontiacu totiž dňa 31. októbra vypršala zmluva s koncernom GM, ktorý to avizoval už od minulého roka, keď finančná kríza zúrila najviac. V tej dobe sa vedenie koncernu rozhodlo zachrániť iba štyri jadrové značky, ktorými sú GMC, Cadillac, Buick a Chevrolet . Majitelia Pontiacov sa nemusia báť. Automobilka si bude aj naďalej plniť svoje záručné povinnosti čo znamená, že servisné strediská sa aj naďalej budú starať o záručný servis a ich opravy. Samozrejme, Pontiac má na sklade autá, ktoré sa mu do tohto dátumu nepodarilo predať. Tie však od 1.11. nadobúdajú status jazdeniek, čo sa iste priaznivo odzrkadlí aj na ich cene.

Pontiac Fiero

Pontiac Fiero

Pontiac patril medzi svetovo najznámejšie značky a drvivá väčšina ludi túto automobilku považovala za vyslovene športovú. Niet sa čo diviť, veď práve táto automobilka stála za zrodom éry takzvaných Muscle Cars zo svojím azda najznámejším modelom GTO. Samozrejme, Pontiac nebol vždy len o modely GTO. Z výrobných liniek tejto automobilky zišlo viac skvelých modelov ako Fiero, Grand Am Sedan, Bonneville, Firebird Grand Prix .

Pontiac-Trans-Am

Pontiac Trans Am Firebird známy aj ako Kitt zo serialu Knight Rider

To nie je všetko. Automobilka svoje modely oficiálne predávala len na Americkom, Kanadskom a Mexickom trhu, no zopár kúskov sa dostalo aj do Európy.  Aj napriek tomu nám bol Pontiac bližší ako si možno myslíte. A to prostredníctvom modelov, ktoré sa u nás predavali pod inými značkami tohto koncernu. Za vše spomeniem Pontiac Solstice, ktorý poznáme na ako Opel GT, alebo Pontiac G3 - u nás známy ako Chevrolet Aveo. Mimochodom práve G3 sa stal historicky posledným typom, ktorý Pontiac vyrábal.

Pontiac-Grand-Prix

Pontiac Grand Prix

Pontiacu sa za 84 rokov existencie podarilo predať až približne 40 miliónov áut, pričom najväčšie úspechy zaznamenal počas zlatej éry amerik v 60. a 70. rokoch. Počas tohto obdobia Pontiac zaznamenal aj najväčšie predaje, keď sa za rok dokázal predať aj milión mašín.