Auto dokáže akcelerovať z nuly na stovku za 3,5 sekundy aj vďaka pohonu všetkých kolies. Dojazd má byť viac ako 500 km.

Aj indukčné nabíjanie

Koncept Mission E predstavili na autosalóne vo Frankfurte. Dizajnom aj zameraním mieri proti Modelu S od Tesly. Štvordverové auto ponúkne len štyri miesta na sedenie. Výkon konceptu bol 440 kW (600 koní). Auto dokáže akcelerovať z nuly na stovku za 3,5 sekundy aj vďaka pohonu všetkých kolies. Dojazd má byť viac ako 500 km. Lítium-iónové batérie budú uložené v podlahe. Ich kapacita je zatiaľ neznáma. Nabitie batérie na 80% kapacity má trvať so špeciálnou nabíjačkou (150 kW) len 15 minút. Elektromobil bude možné nabíjať aj bezdrôtovo, za príplatok. O indukčné nabíjanie sa postará špeciálna podlaha v garáži, ktorú dodá tiež Porsche. Športové elektrické Porsche má prísť do predajní do konca desaťročia.

Porsche Mission E

Nabitie na 80% (cca 400 km) má trvať len 15 minút. Celkom slušné, nemyslíte?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

„S autom Mission E chceme jasne demonštrovať budúcnosť značky. Dokonca aj v prudko sa meniacom svete motorizmu si Porsche udrží poprednú pozíciu s fantastickými športovými autami,“ hovorí Dr. Wolfgang Porsche, predseda dozornej rady spoločnosti Porsche.


„Sme pevne odhodlaní bojovať pre elektrickú mobilitu. Aj pre výhradne batériami poháňané športové vozidlá. Porsche zostáva verné svojej filozofii a ponúkne aj naďalej zákazníkom najšportovejší a technologicky najsofistikovanejší model v segmente,“ dodáva predseda výkonnej rady Porsche, Dr. Oliver Blume.

Len v Štuttgarte prinesie projekt vývoja elektromobilu viac ako 1000 pracovných miest. Porsche zainvestuje približne 700 miliónov eur do novej montážnej haly a lakovne. Priamo v Zuffenhausene začnú vyrábať aj elektrické motory po boku spaľovacích. Doteraz bralo Porsche elektromotory od dodávateľov, po novom ich tak budú vyrábať sami a pravdepodobne aj vyvíjať sami. 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si tiež: Jazda: Porsche Panamera S E-Hybrid