Kia chce trochu znepríjemniť život Nissanu Juke.

Kia chce trochu znepríjemniť život Nissanu Juke.

Prvé náčrty nového konceptu sa na verejnosť dostali už pred niekoľkými mesiacmi. Kia až teraz zverejnila celú podobu. Z nej môžeme jasne vyčítať, ako bude v budúcnosti vyzerať malý crossover. V tomto segmente už automobilka má zastúpenie v podobe Soulu, no po novom má väčšie ambície. Z trónu chce zostreliť Nissan Juke. Po ceste do sériovej výroby ešte určite utrpí nejaké dizajnové zmeny. Každopádne by malo ísť o najdivokejší typ tejto kórejskej automobilky.

Pravdepodobne teraz nevidíme len nový koncept, ale aj budúce dizajnové smerovanie automobilky. Provo by sa o niekoľko mesiacov však mohol zmeniť na Kiu Juke.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Povedal by som, že Provo je až športovo zameraný. Sivá karoséria s vysokými líniami okien je doplnená o oranžové prvky. Interiér má mierny nádych štýlu retro. To však konštruktérom nebránilo v tom, aby ho vybavili hi-tech prvkami, medzi ktorými nemá miesto ani jeden analógový ukazovateľ. Niečo zo sveta motoršportu vidíme na volante, kde oranžový pásik označuje jeho vrchol.

Z celkového agresívneho zjavu môžeme vyčítať, že pod kapotu by mohol zamieriť aj motor 1,6 Turbo, ktorý dodáva výkon 150 kW (204 k). O tejto oblasti však Kia neprezradila nič. Niečo viac budeme vedieť po ženevskom autosalóne. Na konkrétne technické informácie si budeme musieť počkať možno až do autosalónu vo Frankfurte alebo v Los Angeles.

Prečítajte si aj: Kia pro_cee'd GT bude mať premiéru v Ženeve