Mégane tvoril dlhú dobu hlavný predajný pilier značky Renault a patril medzi najúspešnejšie kompakty vôbec, no v ostatných rokoch trhovými výsledkami svojmu výrobcovi radosť nerobí. Neoficiálne sa hovorilo o jeho úplnom konci. Namiesto toho použili Francúzi slávne meno na elektrický crossover, ktorý ide aktuálne do predaja.

Tuzemský importér si zatiaľ kompletný cenník necháva pre seba, prvé slovenské ceny sú však známe už teraz. Mégane označený prívlastkami E-Tech Electric bude u nás dostupný od rovných 34-tisíc eur. Táto čiastka platí pre vybavenie equilibre, paleta má okrem toho obsahovať vyššie úrovne techno a iconic.

Akumulátor môže mať 40 alebo 60 kWh

Pri premiére hovorila automobilka o dvoch rôznych verziách elektromotora, ktorý môže mať výkon 96 kW (130 k) alebo 160 kW (218 k). Importér ich nateraz nespomína. Zákazníci si ale budú môcť vyberať akumulátor, aj tu sú možnosti dve. Základ s kapacitou 40 kWh má disponovať dojazdom 300 kilometrov. Alternatíva pojme 60 kWh elektrickej energie, čo by malo podľa automobilky vystačiť na vyše 450 km.

Za väčšiu batériu chce Renault navyše takmer päťtisíc, vo verzii equilibre má crossover s stáť 38 800 eur. Pre vybavenie techno avizuje zastúpenie značky sumu 41 800 eur. Rovnako veľký číselný odstup má model iconic, ktorý nesie cenovku 44 800 eur. Uvedené čísla platia pre autá bez opcií.

Budúci majitelia modelu Mégane E-Tech Electric dostanú v cene päťročný dátový plán pre systém OpenR Link, pomocou ktorého bude možné aj aktualizovať firmvér auta. Renault ponúka na vozidlo 5-ročnú záruku. Akumulátora sa týka 8-ročná lehota, resp. nájazd 160-tisíc kilometrov. Objednávky na elektromobil začne slovenský importér prijímať vo februári.