Stálo ju to viac ako 12 500 eur!

Pri 950. pokuse nadišiel konečne čas. Kórejčanka Cha Sa-Soon (na fotke nižšie) úspešne absolvovala teoretickú časť. Nuž a potom stačilo prekvapivo málo - "len" desať pokusov a absolvovanú mala aj praktickú skúšku. Tú tak zvládla nepomerne rýchlejšie ako predchádzajúce testovanie teoretických vedomostí, kde jej šťastena dlho nepriala.

Cha Sa-Soon je podľa všetkého držiteľkou svetového rekordu v najväčšom množstve neúspešných testov na vodičák.

Prvý zlyhaný test mala Kórejčanka absolvovať v roku 2005. Následne sa pravidelne vracala a zlyhávala... a opäť zlyhávala a tak ďalej.

Aj pre samotnú autoškolu to musela byť obrovská úľava, keď uchádzačka napokon v roku 2010 všetky skúšky úspešne zvládla. V prepočte ju vodičák vyšiel na 12 500 eur!

Kórejčanka sa teší popularite a záujmu automobilových firiem o jej služby po tom, ako vyšlo najavo, že drží svetový rekord v neúspešných pokusoch o získanie vodičáku. Foto: AP/Nordbayern.de

Od jednej z automobiliek, ktorá jej zaplatila za reklamu, však mala dostať ako darček auto v hodnote 13-tisíc eur.

Z finančného hľadiska sa jej tak dlhá séria neúspechov zjavne vyplatila. Horšie je to s vynaloženým časom, ktorý jej už nikto nevráti a absolvovanie vodičáku jej trvalo omnoho dlhšie, ako je bežné.

Zdroj: Nordbayern.de / foto titulka: cz.depositphotos.com