Od roku 1992 je Škoda Auto hlavným sponzorom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF. Táto spolupráca predstavuje najdlhší hlavný sponzoring v histórii športových majstrovstiev sveta! „Ľadový hokej je ústredným pilierom našej stratégie sponzoringu,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť predaja a marketingu. „V tomto roku sa náš angažmán nesie v duchu modelovej ofenzívy. Bude to prvá verejná prezentácia našej vlajkovej lode, novej generácie modelu Škoda Superb. Na domácej pôde sa tak predstavíme v novom svetle a zdôrazníme emocionálnu silu našej značky,“ dodáva Werner Eichhorn.

Trvanie partnerstva medzi Škodou a IIHF dokonca zapísali aj do guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie trvajúce hlavné sponzorstvo v dejinách športových majstrovstiev sveta.
Škoda je partnerom MS2015

Škoda poskytne organizátorom hokejových MS2015 14 nových Superbov a 26 Octavií Combi.

Organizátori tohtoročných majstrovstiev sveta budú mať k dispozícii 50 automobilov od českej Škody. Autá poslúžia predovšetkým na prepravu hostí medzi oboma hokejovými arénami, letiskom, hotelmi a ďalšími miestami. Počas jedných majstrovstiev sveta najazdia vozidlá flotily spolu približne 250 000 km. Pri príležitosti tohtoročných majstrovstiev pripravili autá v národných farbách - bielej, červenej a modrej. Okrem toho dostali aj špeciálny branding. Každé vozidlo ponesie meno jednej z českých a československých hokejových legiend. Svoje vozidlá osobne odhalili napríklad Jiří Holeček, Jaroslav Pouzar, Pavel Richter alebo Vladimír Martinec. Vo flotile nebudú chýbať vozidlá Dominika Haška, Vladimíra Růžičku či Jiřího Králika. Zastúpenie medzi legendami majú aj hráči stále aktívni, napríklad Jaromír Jágr, Tomáš Rolinek alebo Pavel Patera.

Automobily Škoda nebudú jazdiť len v službách usporiadateľov. Ďalšie exempláre vystavia priamo v halách v Prahe a v Ostrave, na letiskách a ďalších miestach, kde si ich návštevníci môžu prezrieť. Logo značky Škoda umiestnia na exponovaných miestach ľadových plôch a mantinelov, okrem toho sa objaví na dresoch a prilbách hokejistov troch národných tímov - Česka, Slovenska a USA.

Fanúšikovia hokeja si môžu opäť stiahnuť mobilnú aplikáciu IIHF WM App powered by Škoda. Aplikácia poskytne, rovnako ako v minulých rokoch, všetky informácie súvisiace s hokejovým sviatkom, a to zadarmo pre platformy Android, iOS, Windows Phone aj Blackberry.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si tiež: Škoda dala vozový park hokejovým MSV 2011