Výrobca luxusných športiakov Spyker Cars je posledným zostávajúcim záujemcom, ktorý by mohol získať švédsku automobilku Saab Automobile, patriacu do koncernu Geneneral Motors (GM). Uviedla to agentúra Bloomberg s odvolaním sa na dobre informované zdroje. GM by sa mala pravdepodobne v pondelok rozhodnúť, či bude pokračovať v rokovaniach o predaji Saabu, alebo o jeho likvidácii, povedal pre agentúru Bloomberg jeden z jej zdrojov, ktorý nechcel byť menovaný vzhľadom k tomu, že tieto informácie nie sú verejné. Saab je jednou zo štyroch značiek, vrátane Pontiacu, Saturnu a Hummeru, ktorých sa detroitská automobilka potrebovala zbaviť, aby sa mohla sústrediť na novú výrobu automobilov Chevrolet, Buick, GMC a Cadillac.

Spyker ponúkol GM za Saab 75 mil. USD v hotovosti a ďalších 325 mil. USD v preferovaných akciách v novej spoločnosti, ktorá by mala na základe tejto transakcie vzniknúť. GM by si mal tiež ponechať 100 mil. USD v hotovosti, ktoré má v súčasnosti Saab. Vedenie Spykeru očakáva, že o predaji Saabu by sa malo rozhodnúť v priebehu niekoľkých dní. Uviedol to holandský list AD s odvolaním sa na šéfa Spykeru Victora Mullera. "Rokovania medzi Spykerom a GM stále pokračujú, " povedal hovorca Spykeru Mike Stainton v rozhovore pre agentúru Bloomberg. "O tom, že by sa v posledných niekoľko dňoch niečo zmenilo, nie som informovaný," dodal.
Hovorca General Motors Chris Preuss potvrdil, že jeho spoločnosť stále zvažuje ponuky na Saab, zatiaľ čo "pokračuje v zatváraní spoločnosti". Preuss nechcel komentovať ani detaily ponúk na predaj Saabu, ani ich počet. Medzi ďalšími záujemcami o Saab sa objavila investičná spoločnosť Genii Capital, ktorá sa spojila s bývalým šéfom Formule 1 Bernie Ecclestonem, ďalej skupina vedená bývalým švédskym vicepremiérom Janom Nygrenom, alebo investičná skupina z Wyomingu, ktorú vedie šéf spoločnosti Merbanco Chris Liddell.

zdroj: SITA