Tu sa jazdí medzi dedinami a priamo v nich, nie na okruhu!

Doteraz ani slovo o automobiloch, že? To je však už minulosť, pretože to sa práve zmenilo vďaka Subaru. So svojím sériovým WRX STI totiž pokorilo bradatý rekord v triede automobilov! Pôvodný rekord na tejto 60 km dlhej trati mal hodnotu cca 21 minút, avšak po novom je to vďaka tejto mašine len 19m56.7s čo je priemerná rýchlosť 180,8 km/h. Aby ste si však nemysleli, že auto dalo na frak motorkám, tak uvádzame aj  absolútny rekord v triede motocyklov: 17m12.3s čo je priemerná rýchlosť 211.754 km/h. A to sa bavíme o bežných cestách Xtej triedy, akých sú u nás na kvantá, žiaden okruh!

Subaru WRX STI bolo skutočne v stave, v akom ho môžete kúpiť aj u predajcu. Dostalo len niektoré prvky bezpečnostnej výbavy, napríklad klietku, pretekárske pásy a hasiaci systém. Za jeho volantom sedel exmajster Veľkej Británie v rally Mark Higgins. Gratulujeme!

A ako to vyzerá na trati za plného tempa? Dosť brutálne! Subaru síce nezverejnilo záznam z tejto jazdy, ale na internete je už niekoľko videií od divákov, ktoré vám dajú akú takú predstavu o rýchlosti na Isle of Man.