Opravených 100 km ciest znie lepšie ako opravených 100 km jazdných pruhov. 

Pri opravách sa zameriame najmä na radiály alebo hlavné ťahy. V tomto roku dokončíme opravu Panónskej cesty a urobíme aj polovicu Dolnozemskej. Opravovať budeme aj Račiansku a dve spojnice k radiálam – Bajkalskú a Jiráskovu. Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
 

Okrem hlavných ťahov sa budú opravovať aj cesty v mestských častiach. V Starom Meste opravia frekventovanú Brniansku a menej frekventovanú Cintorínsku ulicu, ktorá smeruje k nemocnice. V Novom Meste pôjde o ulicu Račiansku (zaujímalo by ma, v ktorých úsekoch) a Odborársku. V Petržalke sa bude pokračovať v rekonštrukcii Panónskej a na rad príde aj miestami katastrofálna Dolnozemská či Mamateyova. Ružinovská časť Bajkalskej dostane tiež nový povrch. V Rači zas Pri Vinohradoch a Púchovská, vo Vrakuni Hradská, vo Vajnoroch Roľnícka a mnohé ďalšie. Hlavné mesto opraví aj úseky, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave, ako je napríklad Pionierska.


Väčšinu opráv plánuje hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste. Dúfam, že systém opráv vymyslia lepšie, ako to bolo pred rokmi, keď sa vo veľkom opravovali cesty smerom od mesta k letisku z dôvodu konania summitu. 
 

Ako prvé sa vraj budú opravovať cesty v blízkosti plánovaného obchvatu D4/R7. Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať.

Zdroj: bratislava.sk