Tesla vo svojom najnovšom vyhlásení prezentuje uplynulý týždeň ako: "Týždeň, kedy sa elektrické auto stalo mainstreamom." Model 3 si objednalo 325 000 ľudí.
Tesla Model 3

Tesla za prvý týždeň predala 325 000 kusov Modelu 3 v hodnote 14 miliárd $. Priemerná cena objednaného auta s doplnkovou výbavou bola 42 000 $.

Nový rekord

Tesla tak za prvý týždeň prevzala objednávky na autá v hodnote 14 miliárd dolárov. Je to najväčšia hodnota predaných kusov produktu v prvý týždeň od spustenia objednávok v celej histórii. Apple síce svojho času predal za prvý týždeň 13 miliónov kusov iPhone 6S, no ich hodnota bola "iba" 8,5 miliardy dolárov. Paradoxom je, že Tesla na Model 3 nerobila žiadnu reklamu. Ľudia, ktorí si novinku objednali, značke veria na základe predošlých produktov a imidžu zmeny, inovácie a neustáleho napredovania. Veľkú úlohu vo vnímaní firmy nepochybne zohráva aj jej svojrázny, ale charizmatický zakladateľ Elon Musk. Dá sa preto predpokladať, že väčšina fanúšikov si na Tesla Model 3 počká a objednávky rušiť nebudú. Automobilka pritom spustí výrobu až koncom roka 2017 a mnohí z tých, ktorí už zložili vratnú zálohu si zrejme počkajú až do roku 2018, prípadne 2019. V prípade Tesly je totiž  nábeh výroby skôr pozvoľný a opatrný. Napríklad na prvé dodávky Modelu X čakali zákazníci do 29. septembra 2015. Do konca roka ich pritom automobilka odovzdala novým majiteľom iba 206 kusov a za prvé tri mesiace tohto roka ďalších 2 400. Automobilka už pracuje na navýšení produkčných kapacít a svoje krátke vyhlásenie končí vetou: "Napísali by sme viac, ale potrebuje sa vrátiť k nášmu plánu zvýšiť produkciu Modelu 3."

Zdroj: teslamotors, cnn