Postavená na základoch športového „hyperkáru“ Bugatti Chiron Sport bude existovať len v dvadsiatich exemplároch. To by ešte samo o sebe nemuselo znamenať nič až také mimoriadne, ale poďme ďalej. Všetky kusy budú v rovnakom základnom farebnom odtieni oceľovo modrej Steel Blue s rovnako nalakovanými všetkými dielmi s uhlíkových vláken. Celkový dizajn bude korešpondovať s farbami francúzskej vlajky. 

Výročný Chiron Sport 110 Ans Edition stojí na čiernych diskoch Nocturne, za ktorými presvitajú brzdiče vo typickej francúzskej pretekárskej modrej. Podobnú farebnú schému zvolili aj pre kokpit, kde je kožené čalúnenie v tmavomodrej farbe, alcantara, karbónové výplne a ďalšie detaily v trikolóre červené – biela – modrá, a nesmie chýbať ani emblém ‘110 Ans Bugatti’ umiestnený na opierkach hlavy. 

Na centrálnej konzole z karbónu – ako inak – je umiestnený solídny strieborný medailón, ktorý má byť odkazom na nesmierne vysoké majstrovstvo, s akým sú autá Bugatti vyrábané. A ešte pohľad na oblohu – ten sprostredkuje strešné okno s dvoma pevnými sklenenými panelmi, zvlášť nad vodičom a spolujazdcom, čo je štandard pre limitovanú edíciu modelu Chiron.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

A ozaj – motor a výkon, tak sem žiadne výročie nepreniklo. Zostáva 8-litrový štvornásobne prepĺňaný motor W16 s výkonom 1 500 koní a krútiacim momentom 1 600 Nm, čo by na dôstojnú oslavu vlastne aj malo stačiť. Veď aj hodnoty sú to také okrúhle, jubilejné. 

zdroj: Bugatti