Evolúcia musí byť

Podľa informácií odfotila Porsche Nemka na dielni v dílerstve, kde stála nemaskovaná 911 v plnej kráse. Ako inak, opäť ide o evolúciu v pravom slova zmysle, ktorá k 911ke neodmysliteľne patrí. Nových detailov je však dosť a dotvárajú atmosféru novinky. Zadné lampy prepája linka po vzore Panamery s nápisom Porsche v strede, „pozadie“ pôsobí mohutnejšie vďaka prepracovanému nárazníku. Podľa odrazu v zrkadle môžeme usúdiť, že ani vpredu sa dizajnéri neodviazali, a tak to má v prípade tohto Porsche byť.

Pod kapotou má byť ako základ prepĺňaný plochý 6-valcový motor s objemom 3,0 l a výkonom 400 koní. Carrera S by mohla dostať 450 koní. Možná je aj inštalácia 48-voltovej siete. Vrcholom má byť verzia Turbo S, ktorá príde neskôr a s výkonom okolo 650 koní! No a nezabudnime ani na úžasné GT3, ktoré by teoreticky mohlo naďalej jazdiť s vysokootáčkovým vyjúcim atmosférickým motorom

Paríž alebo Ženeva?

Oficiálnu premiéru 911ky značka nekomentuje. Šepká sa o autosalóne v Paríži. Produkčné a hotové auto na fotkách dáva nádej, že novú generáciu ikony by sme mohli vidieť už o pár dní v Ženeve. Pozrite si aj zábery v maskovaní, ktoré zverejnil Autocar.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj a foto: Autocar