Caterham má v poslednom čase veľa noviniek.

Caterham má v poslednom čase veľa noviniek.

Šéf značky, Tony Fernandes chce napodobniť úspech Porsche. Na túto tému povedal: „V dlhšom časovom horizonte je Porsche moja vízia pre Caterham.“ Podobnú expanznú politiku ohlásil v roku 2010 Lotus, ktorému to zatiaľ veľmi nevychádza. Fernandes dobre vie, že ak bude na rozširovanie ponuky príliš tlačiť, môže to skončiť presne opačne.

Je naozaj ťažké si predstaviť SUV alebo malé mestské auto, ktoré bude mať na sebe znak Caterhamu. Rovnako v minulosti sme si veľakrát nevedeli predstaviť SUV iných značiek a dnes už bežne jazdia po cestách.

Pripravované novinky sú skôr úvahami Tonyho Fernandesa, ktorý chce značku posunúť dopredu. Ktovie či toto je správna cesta pre výrobcu športových áut.
Keď Lotus ukončil výrobu modelu Seven, Caterham na neho odkúpil práva.

Keď Lotus ukončil výrobu modelu Seven, Caterham na neho odkúpil práva.

Hlavným trhom pre nové Caterhamy bude najmä Ázia, kde má Porsche Cayenne a Panamera veľký úspech. Anglický výrobca chce jednoducho skopírovať cestu úspechu. Caterham verí svojmu novému spojenectvu s Renaultom. Tieto dve značky našli k sebe cestu prostredníctvom Formuly 1. Stali sa rovnocennými partnermi pri oživovaní Alpine a menší výrobca sa spolieha na ich spoluprácu aj v iných oblastiach.

Zdroj: autoexpress.co.uk, autoblog.com

Prečítajte si aj: Renault a Caterham idú spoločne oživiť značku Alpine!