V mene vyššej bezpečnosti

Cloudová služba Connected Safety začne prevádzku tohto roka vo Švédsku a Nórsku. Spolieha sa na už existujúcu cloudovú službu Volva z r. 2016, kedy osobné autá značky anonymne posielajú výstrahy pri zapnutých výstražných svetlách pre ostatných pripojených vodičov. Po novom k ním pridajú aj nákladné vozidlá Volvo.

Značka prínosy systému prezentuje na krátkom videu. Napr. v neprehľadných zákrutách pri odstavenom vozidlo môže zachrániť škody na majetku aj na životoch. Prizvaním Volvo nákladiakov do služby Connected Safety zabezpečí pokrytie väčšej oblasti, identifikovanie viacerých nebezpečných situácií a celkové zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.  

Vývoj samozrejme nekončí a do budúcna chcú implementovať zaujímavé funkcie. Zíde sa napr. varovanie pred šmykľavými cestami alebo nečakanou poľadovicou. Osobne sa mi riešenie pozdáva, zainteresovaných by však malo byť viacero automobiliek. Volvo spoluprácu s ostatnými "partnermi", ktorí zdieľajú rovnaký pohľad na bezpečnosť premávky, nevylučuje.

Zdroj a foto: Volvo, Motorauthority, DPCcars