Na rozdiel od vrstvy snehu na vozovke je čierny ľad v podstate nerozoznateľný od bežnej cesty a práve to ho robí tak nebezpečným. Zmeniť to má pneumatika CONQUEROR, ktorá má priniesť bezpečnosť na zľadovatené cesty. V čom spočíva jej tajomstvo? V skrytých hrotoch, ktoré sa v prípade potreby vysunú a poskytnú tak dodatočnú priľnavosť pre bezpečný prejazd daným úsekom. 

Automatické ovládanie hrotov

Koncept tejto zimnej inteligentnej pneumatiky sa vďaka zabudovaným senzorom dokáže prispôsobovať aktuálnym podmienkam na ceste. Ak senzory detegujú čierny ľad alebo zníženú priľnavosť kvôli zľadovatenej či zasneženej vozovke, hroty sa automaticky vysunú. Vodič sa pritom nemusí o nič starať, pneumatika rozhodne sama. 

Dezén pneumatiky bol inšpirovaný tvarom snehovej vločky a zároveň obsahuje množstvo malých deformačných prvkov. V ich hornej časti sa nachádzajú spomínané hroty a časť gumového behúňa, pričom samotný mechanizmus ovládania hrotov je zabudovaný do plášťa pneumatiky. V spodnej časti týchto valcov sa nachádzajú segmenty, ktoré tlmia rázy spôsobené nerovnosťou vozovky. Ide o veľmi zaujímavý koncept, ktorého sériová produkcia je ale v tejto chvíli otázna. Inteligentná zimná pneumatika CONQUEROR by v každom prípade mohla byť odpoveďou na nepredvídateľné zľadovatené podmienky, ktoré na cestách vytrestali už mnoho vodičov a o niečo tak zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Yanko Design