Bratislavský Volkswagen vyrába najmenšie koncernové trojičky VW Up!, Škoda Citigo a Seat Mii. Neprodukujú len týchto mestských krpcov, z výrobnej linky závodu vychádzajú aj SUV VW Touareg a Audi Q7. To však nie je všetko, z veľkej časti sa podieľajú aj na Porsche Cayenne, ktorý posielajú na finálne zostavenie do Lipska, kde auto získa nálepku „Made in Germany“.

Koncern sa v rámci reorganizácie rozhodol, že novú generáciu Porsche Cayenne budú kompletne stavať na Slovensku. Hovorca Volkswagenu Slovakia, Vladimír Machalík, informáciu potvrdil a dodal, že produkciu prvého Porsche vyrábaného mimo Nemecka spustia približne od konca roka 2017. Predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia, Albrecht Reimold, povedal: „Rozhodnutie premiestniť aj finálnu montáž Porsche Cayenne do Bratislavy považujeme za vyjadrenie dôvery koncernu Volkswagen v našu prácu.“

Prvé Porsche kompletne postavené mimo Nemecka bude nová generácia Cayennu. Vyrábať ho budú v bratislavskom Volkswagene.

Volkswagen Bratislava

Bratislavský závod momentálne zamestnáva 9400 ľudí. Akú investíciu si vyžiada výroba prvého Porsche „Made in Slovakia“ neuviedli, vraj je to predčasné. Hovorí sa, že automobilka rozbehne v Nemecku výrobu nového typu a ich fabrika by kapacitne nestačila aj na výrobu Cayennu.