Nedávno som predstavil seriál o zakladateľoch takzvaných „športovo ladených“ kombíkoch. Seat do tejto triedy vstúpil o niečo neskôr, ako všetky predstavené modely. Dnes však túto triedu plánuje rozšíriť o ešte rýchlejšie kombi, ktoré by mohlo priniesť takmer 250 kW (340 k). Príde tak už na budúci rok výkonnejší Leon ST Cupra R? Máme sa na čo tešiť?

Rýchle kombíky sú tu s nami približne od 90-tych rokov minulého storočia. Dnes sa do tejto kategórie dostali aj iní výrobcovia, ako som spomínal v mojich článkoch. Ide napríklad o Seat s modelom Leon. Dnes máte k dispozícii Leon ST Cupru s motorom 2,0 TSI a maximálnym výkonom 221 kW (300 k).

Už budúci rok by mal na trh prísť ešte výkonnejší Leon ST Cupra R.

To sa však niekomu môže zdať málo. Marketingový šéf Seatu, Wayne Griffiths, sa pre web Auto Expres vyjadril, že aktuálne „testuje“ ešte výkonnejší Leon ST Cupra R. Ten by mal z dvojlitrového turbo motora vydolovať až 246 kW (335 k). Motor by mal cez dvojspojkovú DSG prevodovku poháňať všetky 4 kolesá.

Aktuálne najvýkonnejší Leon ST Cupra má 221 kW (300 k).

NADANÉ ŠPORTOVÉ KOMBI V SKRATKE - 3. ČASŤ

NADANÉ ŠPORTOVÉ KOMBI V SKRATKE - 3. ...

V poslednej časti trojdielneho seriálu predstavím 3 zaujímavé a športovo ladené kombíky už nielen z Nemecka. Prvé 2 ...

21. 11. 2017
NADANÉ ŠPORTOVÉ KOMBI V SKRATKE - 1. ČASŤ

NADANÉ ŠPORTOVÉ KOMBI V SKRATKE - 1. ...

Pojmy rýchle a kombi k sebe veľmi nepasuje. Aspoň do 80-tych rokov nie. Potom na trh začali prichádzať upravené a na ...

19. 11. 2017

Automobil bude stáť na 20-palcových diskoch a ponúkne tiež športový výfukový systém ABT alebo jemnú revitalizáciu exteriéru voči sériovej Cupre. Časom marketingový šéf vidí potenciál loga Cupra aj na ostatných modeloch Seatu, od malej Ibizy až po pripravované veľké SUV. Možnosťou je tiež zmena športového loga FR na logá Cupra. Nechajme sa však prekvapiť, s čím príde Seat na budúci rok. Športovo ladený kombík s vyšším výkonom Leon ST Cupra R by totiž mali predstaviť už v priebehu prvého polroka 2018.

 

Zdroj foto: Seat

Najvýkonnejšia ST Cupra R by mohla mať až 335 koní.