Rakúska polícia od roku 2011 môže zabaviť/zadržať vaše auto aj za nadmernú rýchlosť, či iný vážny priestupok. Nový zákon sa týka všetkých vodičov na rakúskych cestách.

Podľa rakúskej ministerky dopravy Dagmar Buresovej to umožňuje nový "bezpečnostný dopravný balíček", ktorý začne platiť od januára 2011. Ten, okrem iného, sprísňuje finančné tresty za prekročenie max. povolenej rýchlosti. Kto v Rakúsku jazdí bezohľadne, a tým ohrozuje nevinných účastníkov cestnej premávky, musí niesť zodpovednosť," povedala ministerka Buresová.


Zadržaní cudzinci, ktorí prekročia rýchlosť, alebo sa dopustia vážneho priestupku sa pokute účinne vyhýbajú. Často sa vyhovárajú na to, že nemajú peniaze, alebo že ich nemajú dosť. Keď prejdú hranice, sankcie sú väčšinou nevymáhateľné.  Bezmocnosť rakúskej polície preto rieši nové nariadenie. Od januára bude môcť polícia za rýchlu jazdu a ďalšie priestupky zabaviť vozidlo do doby, pokiaľ vodič pokutu uhradí. Vodičom tak rakúsky policajti môžu zobrať kľúče od auta, EČV alebo doklady...