Codemasters doteraz bodoval sériami Dirt, F1 2012 alebo F1 Race Stars.

Codemasters doteraz bodoval sériami Dirt, F1 2012 alebo F1 Race Stars.

Codemasters sľubuje, že opäť zdvihne úroveň herného motoršportu. Spoločnosť plánuje novú hru vydať v lete roku 2013. Ak máte Playstation 3, Xbox 360 alebo slušne vybavený počítač, máte sa na čo tešiť.

Jazdiť budeme na troch kontinentoch- v USA, Európe a v Ázii. Tvorcovia pripravili trate v mestách, na licencovaných okruhoch aj na horských cestičkách. Hráči budú jazdiť po Paríži, Abu Dhabi alebo Miami. Ponuka vozidiel bude široká. Na jazdu budú pripravené ikony od 70. rokov až po súčasnosť.

Tvorcovia zatiaľ ohlásili vývoj pokračovania pôvodnej hry a zverejnili len dve videá. Na pulty predajní príde novinka až v roku 2013.

Novinka prinesie prepracovaný singleplayer aj multiplayer. TrueFeel Handling System vylepší fyziku a ovládanie vozidiel. Už prvý diel hry výrazne pozdvihol tento žáner, to isté očakávame od jej pokračovania. Predchodca hráčov zaujal najmä umelou inteligenciou, formou poškodenia vozidiel, grafických efektov a funkciou Flashback, ktorá slúži na vrátenie času.

Dobrou, alebo pre niekoho možno aj zlou, správou je, že reálne jazdenie je ešte stále neprekonané. Určite však Grid 2 stojí aspoň za zváženie.

Zdroj: autoblog.com