Väčšinou noví zákazníci značky

Svet už pred pol rokom obleteli správy o tom, že Dacia má na "domácom" francúzskom trhu pre záujemcov pripravený cenovo veľmi zaujímavý program. Dacia Spring je vo Francúzsku k dispozícii v špeciálnom splátkovom programe už od 89 eur mesačne. Od októbra 2021 sa prvé stovky kusov už dostali k tým klientom, ktorí zložili zálohy medzi marcom a júnom. Za prvé tri mesiace objednalo elektrické autíčko na hlavných trhoch značky vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku a Španielsku, spolu 16 000 klientov. A to napriek tomu, že auto reálne nevideli a neexistovali naň žiadne recenzie.

Skvelý pomer cena/protihodnota

Dacia si od roku 2004, kedy došlo pod francúzskym vedením k obrode automobilky, buduje renomé "veľa muziky za peniaze". A taktika je to už dve desaťročia mimoriadne úspešná. Bolo zrejmé, že ani ich prvý elektromobil nebude iný. Na našom trhu drobná Dacia Spring štartuje na zaujímavej čiastke 16 700 eur. Iste, nejde o plnohodnotné rodinné auto, a na trhu je mnoho cenovo porovnateľných alternatív so spaľovacím motorom. Hlavné tromfy Dacie Spring sú skvelá využiteľnosť v meste a prímestských oblastiach práve vďaka malým rozmerom, ktoré znamenajú jednoduchšie parkovanie, obratnosť v stiesnených priestoroch a hlavne lákavo nízke prevádzkové náklady. Dacia Spring totiž pri uvádzanej priemernej spotrebe 12 kWh/100 km prejde pri cene 0,16 eura za kWh vzdialenosť 100 km za necelé 2 eurá. A to je v priemere tri až štyrikrát menej, ako zvládnu tie najúspornejšie malé autá.

Prvé kusy Dacie Spring sa k slovenským predajcom dostávajú práve teraz, počas novembra 2021. Ešte pred koncom roka by sme mali dostať tohto zaujímavého drobca na riadny týždňový redakčný test.