V našich končinách poznáme Saleen hlavne vďaka modelu S7. Čo si budeme hovoriť, to auto malo všetko čo poriadny supercar má mať. Ja osobne vnímam dizajn S7 ako nadčasový, krásny, funkčný a neprezdobený dizajnérskymi výstrelkami. V najvýkonnejšej konfigurácii produkoval 1000 koní, na stovku to zvládol za menej ako 3 sekundy a mal topspeed 400 km/h! To všetko v období, keď bol na scéne aj Bugatti Veyron, no Saleen S7 stál približne tretinu jeho ceny. Okruhovú verziu sme mohli vidieť v rukách Mira Konôpku aj na Slovakia Ringu.

Saleen S5S Raptor

Steve Saleen povedal, že pracujú na novom supercare. Zostáva nám iba čakať, čo nahradí legendárny, 1000 koňový Saleen S7.

Posledný Saleen S7 dodali klientovi v roky 2009, odvtedy čakáme na ich nový supercar. Mal ním byť S5S Raptor, ktorý  predstavili už v roku 2008, no sériovej výroby sa nedočkal. Steve Saleen v roku 2009 značku predal, aby ju potom minulý rok kúpil späť. Teraz sa blýska na lepšie časy, pretože Steve Saleen na autosalóne v LA povedal: „Nezabudli sme na supercar. Pracujeme na niečom, čomu hovoríme „S8“ a je to pokračovanie amerického supercaru.“ Zdá sa, že S7 dostane nástupcu v podobe nového supercaru, o ktorom žiaľ nič bližšie nevieme.

Zdroj: autoblog.com