Hovorí sa, že jablko nepadne ďaleko od stromu, platí to aj v prípade rodiny Schumacherovcov. Kým Michael je pretekárska legenda so siedmimi titulmi Majstra sveta F1, jeho syn Mick je najlepšej ceste dostať sa do Formuly 1. Má 17 rokov a počas sezóny 2016 jazdí v tíme Prema v talianskych majstrovstvách F4.

Mick Schumacher vyhral prvé preteky talianskej F4

Mick Schumacher kráča v šľapajach svojho otca, vyhral hneď svoje prvé preteky v talianskej F4.

Mick monopost F4 pozná, minulý rok s ním jazdil v nemeckých majstrovstvách. Hneď počas prvého pretekárskeho víkendu v Misane ukázal svoju rýchlosť. V mokrej kvalifikácii vybojoval druhé miesto a prvý rad na štarte. Po štarte prvých pretekov sa Mick neuspokojil s druhým miestom, ale robil si zálusk na najvyššiu priečku. Predbehol Marcosa Sieberta a do konca pretekov si kontroloval a zvyšoval náskok. Pod šachovnicovou vlajkou prešiel ako prvý Mick Schumacher, 2,3 s pred Raulom Guzmanom a sekundu za nimi Juan Manuel Correa na treťom mieste.

Do druhých pretekov štartoval Mick z pole position. Kvôli veľmi mokrým podmienkam na trati museli byť preteky odštartované za safety carom. Mick ukázal, že je rýchly nielen na suchu, ale aj na vode a cieľom prešiel ako víťaz 3,4 s pred druhým Jobom van Uitertom. Mick Schumacher je na najlepšej ceste byť špičkovým pretekárom ako jeho otec, vyhral hneď  svoje prvé preteky v talianskej F1.