Už keď prišiel Rezvani Beast s výkonom vyše 500 k a hmotnosťou menej než 750 kg, začali sme brať značku vážne. Auto s kvalitami Arielu Atom prinieslo spolu s parádnymi parametrami aj karosériu, neboli to len pozvárané rúrky, ale brutálna karbónová mašina. Značke to však nestačí, chce posunúť Rezvani Beast o úroveň vyššie, predstavili Beast X.

Rezvani Beast X žmýka z 2,4 l turbo 4-valca šialených 700 k

Model X je výkonnejší, z 2,4 litrového 4-valca Honda vytlačili vďaka dvom turbám Borg Warner, kovaným piestom, ventilom a ďalším vylepšeniam šialených 700 k! Všetko posielajú na zadné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku alebo na želanie cez sekvenčnú prevodovku ovládanú pádlami pod volantom.

Rezvani prichádza s ďalšou brutálnou mašinou. Beast X má hmotnosť len 839 kg, výkon šialených 700 k a šprint na 96 km/h dá za neuveriteľné 2,5 s!

Vylepšenia sa podpísali na náraste hmotnosti, stále však máme dočinenia s poriadnou beštiou. Auto váži iba 839 kg. Inžinieri popracovali aj na aerodynamike a zvýšený prítlak pomáha autu zostať na zemi. Podľa Rezvani zvládne Beast X šprint na 96 km/h (60 mph) za šialených 2,5 s!

Beast X budú vyrábať len na objednávku

Rezvani Beast X je premiérou novej divízie Rezvani X, ktorej úlohou je produkovať najextrémnejšie a najexkluzívnejšie vysokovýkonne autá Rezvani a tiež stroje pre motoršport. Všetko, čo divízia vyrobí, bude na objednávku. Za prvotinu Beast X si vypýtajú asi 307 000 eur.

Zdroj: autoblog.com