Už štvrtýkrát sa na okraji Bratislavy neďaleko letoviska Zlaté piesky zišli majitelia garážových miláčikov. Fanúšikovia "iných" áut sa stretli v sobotu 23. júla na parkoviskách nákupného centra Shopping Palace. Tu si navzájom a tiež návštevníkom ukázali výsledok ich prekrásnej záľuby trávenia času v dielňach, s cieľom voziť sa jedinečných kárach. Vystavené štvorkolesové sny prekypovali rôznorodosťou - našli sa tu prekopané leštenky, zriedkavé americké svalnáče, reinkarnované socialistické kúsky, zabedňované audio šialenstvá, ale aj decentne vyladené, štýlové "streetovky". Dokopy sa tu zišlo vyše 150 zaujímavých exponátov, ktoré si popozeral tisícový dav divákov. 

Upravené autá zo Slovenska, Čiech a Rakúska dorazili do areálu aj s cieľom súťažiť v rámci 5. kola slovenského seriálu Car Fans Cup 2016. Odborná porota hodnotila vozidlá zaradené do 11 kategórií. Rozdali celkovo 35 zaslúžených trofejí. Navyše, ako je tomu zvykom, súťažné triedy CFC opäť doplnili o viaceré zaujímavé kategórie vypísané redakciou časopisu Power magazine. Podujatie Power Tuning party bolo, samozrejme, bezplatné a návštevníkom ponúklo pestrý program.

Na "plachte" sa vystriedali v moderovanom show & shine za asistencie sexi dievčat mnohé autá. Pred hlavným pódiom došlo k predstavovaniu US Cars, merali sa decibely výfukov a kolorit zrazu dotvorili aj dve pomaľované topless hostesky. Chýbať nemohla ani súťaž o najnižšie auto v dvoch kategóriách "Car Limbo" a dva exponáty sa "umyli" počas divácky obľúbeného Sexi car wash. Aby sa netriasli od extrémnych aparatúr iba karosérie, na potešenie silnejšieho pohlavia prišli zatriasť v rámci "Twerk show" zadnými partiami aj dievčatá z českej tanečnej formácie "Booty girls". Záver dňa patril osvetleným vozidlám a obľúbenému hip-hopu, kedy sa na hlavnom pódiu predviedla dvojica Baron Respect & Fricy a odznela i tohtoročná tuningovo-racingová "hymna" Transformer.

Ocenenia Power magazine:
Best sport car: Wiesmann GT - Ľubo
Best muscle car: Shelby GT Roush 2 - Vincent Oroš
Best of Bratislava: Porsche Speedster - Peter Lohnický
TOP custom: Fiat Bravo - Milan Forgáč
TOP street: BMW 525 - Boris Nagy

Best light:
1.Peter Klenotič - VW Passat,
2. Ján Frolo - Seat Ibiza,
3.Jaro Hlucháň - Lancia Delta

Najhlučnejší výfuk: Robo Krajči - Subaru Impreza (134dB)

zdroj: Power magazine